Aktualizacja: 01.11.2024 00:45 Publikacja: 17.01.2022 21:00
Foto: PAP/ Jan Dzban
Sprawa, w której zarzuty usłyszał prezydent Ryszard Brejza, ma związek z tzw. aferą fakturową w urzędzie, którą jesienią 2018 r. wykrył i zgłosił prokuraturze sam prezydent. Jej główną podejrzaną jest była naczelniczka wydziału komunikacji i promocji oraz jego rzeczniczka Agnieszka Ch., która miała wpuścić do obiegu ponad 250 faktur na 300 tys. zł.
Ryszard Brejza tuż przed wejściem do prokuratury spotkał się z dziennikarzami. – Czuję się jak ofiara przestępstwa, która została oszukana – mówił prezydent, wskazując nie tylko swoją byłą pracownicę Agnieszkę Ch., jego byłą już rzeczniczkę, ale także państwo, które go zawiodło. Wytknął prokuraturze, że choć Agnieszka Ch. usłyszała ponad sto zarzutów, to do dziś sprawy do sądu nie skierowano. Zarzucił CBA, że tak sprawdzała faktury w urzędzie, że nie zobaczyła sfałszowanych faktur na 30–40 tys. zł. Wskazał też znany wątek, że zarówno Ch., jak i Małgorzata S. (hotelarka, która brała udział w procederze i ma zarzuty) były związane z PiS.
Paweł S. wypowiedział pełnomocnictwo do obrony dwóm swoim adwokatom: Krzysztofowi Wąsowskiemu i Bartoszowi Lewandowskiemu. To sygnał, że podejrzany mógł zdecydować się na współpracę z prokuraturą - ustaliła „Rzeczpospolita”.
Od tego, w jaki sposób specjaliści od cyberbezpieczeństwa wytłumaczą pracownikom reguły, zależy, czy te reguły będą stosowane na co dzień
W środę wieczorem na lotnisku w Warszawie wylądował poszukiwany listem gończym Paweł Szopa, twórca i właściciel firmy Red is Bad. Rzecznik prasowy Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jacek Dobrzyński opublikował w mediach społecznościowych nagranie z akcji sprowadzenia mężczyzny do kraju.
Jeszcze w listopadzie do Polski może wrócić zabójca polityczny z RPA Janusz Waluś. Jest idolem skrajnej prawicy, a sąd właśnie umorzył sprawę pochwalania jego czynu – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.
Zabili, by obrabować – twierdzi prokurator i chce dożywocia dla oskarżonego o mord na byłym PRL-owskim premierze i jego żonie.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla. W rankingu SpeedTest.pl 2023 laury zdobyła usługa internet domowy.
Paweł Sz., twórca marki Red is Bad, jeszcze w tym tygodniu może być deportowany do Polski. Trafi do aresztu na 30 dni.
Koniec z rządowymi komisarzami w gminach czy miastach, po wyborze wójta, burmistrza czy prezydenta do parlamentu lub europarlamentu. Zwolniony fotel z automatu zajmie zastępca.
Prezes PiS będzie musiał ponownie zeznawać przed komisją śledczą ds. nielegalnych podsłuchów. Wcześniej może dojść do zmiany przewodniczącej Magdaleny Sroki, która nie radziła sobie na stanowisku.
Przedsiębiorca i były radny Rady Miejskiej Marek Słabiński został wybrany przez premiera Mateusza Morawieckiego na komisarza Inowrocławia.
Choć od wyborów parlamentarnych minął już miesiąc, to Inowrocław nadal nie ma komisarza. Nie ma ale też złożonego do Rady Miasta projektu budżetu na przyszły rok.
Do Sejmu i Senatu wchodzą osoby, którym prokuratura albo już postawiła zarzuty, albo zamierza to zrobić. Chroni ich już immunitet, a to oznacza, że zgodę na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej będzie musiał wyrazić Sejm.
Telefony komórkowe prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy oraz posłanki Magdaleny Łośko, wcześniej dyrektor biura poselskiego Krzysztofa Brejzy, były celem oprogramowania NSO Group - ustalili eksperci ds. bezpieczeństwa.
Po zauważalnym boomie na hulajnogi w latach 2021–2022 do łask wróciły miejskie rowery publiczne. Tylko w ciągu ostatniego roku ich liczba w Polsce wzrosła o niemal 29 proc., z poziomu 21 tys. w 2023 r. do niemal 28 tys. w br.
Górnośląsko- -Zagłębiowska Metropolia jako jedyna w Polsce zbudowała swój system miejskich wypożyczalni rowerów jako równoważny element transportu publicznego.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas