Nowe technologie wypierają tradycyjne biuro

Dla osób z pokoleń Y i Z wysokie wynagrodzenie nie jest już najważniejszym kryterium wyboru pracodawcy. Dziś liczy się możliwość rozwoju, docenienie, ale także elastyczność pracy i dostęp do nowoczesnych technologii, usprawniających system wykonywania obowiązków.

Publikacja: 25.02.2017 16:30

Marcin Rusewicz

Marcin Rusewicz

Foto: materiały prasowe

Badanie "The 2016 Deloitte Millennial Survey" przeprowadzone na 7,7 tys., przedstawicieli pokolenia Y z 29 krajów świata wykazało, że siedmiu na dziesięciu respondentów ma dostęp do e-maila służbowego w swoich telefonach komórkowych oraz tabletach, a 67 proc. z nich ma elastyczny czas pracy. Mimo to zaledwie 43 proc. badanych może pracować zdalnie, a aż 3/4 z nich chciałoby mieć taką możliwość.

Co ważne, na rynek pracy wkracza pokolenie Z, czyli osoby urodzone po 1990 r. (wg niektórych badaczy po 1995 r.), które są nieustannie online i nie wyobrażają sobie życia bez korzystania z nowych technologii. Świat wirtualny jest dla nich równie rzeczywisty jak ten, który otacza ich w realnym życiu. Czego przedstawiciele pokoleń Y i Z oczekują od swoich pracodawców?

Dostęp do artykułu wymaga aktywnej subskrypcji!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Samorząd
Krzyże znikną z warszawskich urzędów. Trzaskowski podpisał zarządzenie
Prawo pracy
Od piątku zmiana przepisów. Pracujesz na komputerze? Oto, co powinieneś dostać
Praca, Emerytury i renty
Babciowe przyjęte przez Sejm. Komu przysługuje?
Spadki i darowizny
Ten testament wywołuje najwięcej sporów. Sąd Najwyższy wydał ważny wyrok
Sądy i trybunały
Sędzia WSA ujawnia, jaki tak naprawdę dostęp do tajnych danych miał Szmydt