KSeF jako nowe narzędzie do weryfikacji transakcji

Wprowadzenie obowiązkowego Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF), choć chwilowo odroczone przez Ministerstwo Finansów, jest nieuniknione. Nowe zasady wystawiania faktur, mające wejść niebawem w życie, zrewolucjonizują sposób prowadzenia działalności gospodarczej.

Publikacja: 26.02.2024 02:00

KSeF jako nowe narzędzie do weryfikacji transakcji

Foto: Adobe Stock

Zauważyć jednak należy, że generowanie faktur w systemie KSeF będzie miało ogromny wpływ nie tylko na procesy zachodzące w przedsiębiorstwie. Proces ten zwiększy również zakres danych, jakimi będą dysponowały organy podatkowe.

Wystawianie faktur w ustrukturyzowanej formie za pośrednictwem jednolitego systemu spowoduje bowiem, że urzędy skarbowe będą miały wgląd w trybie rzeczywistym do informacji o zawarciu transakcji między określonymi podmiotami, jej wartości oraz przedmiocie. Tym samym organy zyskają niezwykle silne narzędzie do weryfikacji podatników, które przyczyni się do prowadzenia większej ilości kontroli o większej skuteczności.

Pozostało 89% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Prawo karne
Słynny artykuł o zniesławieniu ma zniknąć z kodeksu karnego
Prawo karne
Pierwszy raz pseudokibice w Polsce popełnili przestępstwo polityczne. W tle Rosjanie
Podatki
Kiedy ruszy KSeF? Ministerstwo Finansów podało odległy termin
Konsumenci
Sąd Najwyższy orzekł w sprawie frankowiczów. Eksperci komentują
Podatki
Ministerstwo Finansów odkryło karty, będzie nowy podatek. Kto go zapłaci?
Materiał Promocyjny
Co czeka zarządców budynków w regulacjach elektromobilności?