Aktualizacja: 31.10.2024 23:45 Publikacja: 16.05.2024 09:32
Skanska sprzedała Szwedom warszawski biurowiec Studio B
Foto: Mat. prasowe
Deweloper Skanska podpisał ze szwedzką spółką Stena Real Estate umowę sprzedaży biurowca Studio B zbudowanego na warszawskiej Woli. Wartość transakcji wyniosła 86 mln euro (366 mln zł). Budynek liczy 17,6 tys. mkw. powierzchni najmu – w pełni wynajętej m.in. przez Grupa Societe Generale czy Business Link.
Biurowiec w wielofunkcyjnym kompleksie Towarowa 22 w Warszawie osiągnął docelową wysokość dziewięciu pięter. Budynek ma być gotowy wiosną 2025 roku.
Od tego, w jaki sposób specjaliści od cyberbezpieczeństwa wytłumaczą pracownikom reguły, zależy, czy te reguły będą stosowane na co dzień
W powstających na głównych rynkach budynkach jest do wynajęcia prawie 389,2 tys. mkw. biur. Najwięcej w Warszawie.
Domaniewska 45 Flex to elastyczne powierzchnie biurowe oferowane bezpośrednio przez właściciela budynku na stołecznym Mokotowie.
Już 64 proc. warszawskich biurowców oferuje przynajmniej jeden lokal usługowo-handlowy – wynika z raportu firmy doradczej Cushman & Wakefield. Jakie usługi są najchętniej widziane?
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla. W rankingu SpeedTest.pl 2023 laury zdobyła usługa internet domowy.
Do grona najemców warszawskiego biurowca dołącza platforma logistyczna C.H. Robinson. Przeprowadzka firmy jest zaplanowana na wiosnę przyszłego roku.
Zaczęło się od małego start-upu w Poznaniu. Dzisiaj Allegro to najpopularniejsza platforma zakupowa w Polsce, jedna z największych firm e-commerce w Europie oraz wyjątkowe miejsce pracy.
W procesie rekrutacyjnym pokazujemy, jak atrakcyjnym miejscem do pracy jest AstraZeneca, a jednocześnie staramy się wybierać takich kandydatów, którzy chcą się rozwijać, uczyć, zdobywać różne doświadczenia, mają w sobie pasję oraz chęci i zgodnie z wartościami i misją firmy chcą pomagać innym – mówi Marta Jagnieża, wiceprezes zarządu, dyrektorka HR w AstraZeneca.
Kontroling, wyposażony w nowoczesne systemy EPM, umożliwia szybsze reagowanie na zmieniającą się rzeczywistość biznesową.
Dane na temat przemieszczania się ludności, czy zagęszczenia mieszkańców, pomagają firmom i miastom podejmować odpowiednie decyzje – mówi Tomasz Czerski, dyrektor rozwiązań big data w Orange Polska.
Przed zakupem telewizora bierzemy pod uwagę różne czynniki, takie jak jakość obrazu, przekątną ekranu, rozdzielczość, cenę czy funkcje Smart TV. Często pomijamy jest jednak dosyć istotny element, jakim jest kwestia zabezpieczeń telewizora. Zupełnie niesłusznie, gdyż obecnie w telewizorach podłączonych do Internetu przechowujemy wiele wrażliwych haseł i danych. Dlatego warto wybrać telewizor z systemem, który zagwarantuje zaawansowane bezpieczeństwo na wielu poziomach – takim jak Samsung Knox.
To dzięki świetnemu zespołowi i automatyzacji jesteśmy największym w Polsce producentem hydrauliki siłowej. Rozwijamy nie tylko produkcję cywilną, ale i w obszarze obronnym – mówi Piotr Bernaś, dyrektor operacyjny Ponar Wadowice.
Większość firm nie mierzy swojego wpływu na środowisko i społeczeństwo. Brak świadomości w zakresie ESG będzie obniżał ich konkurencyjność. Gdzie mogą szukać pomocy i wskazówek?Ważną rolę w transformacji polskich przedsiębiorstw zgodnej z zasadami ESG odgrywa branża finansowa poprzez zapewnienie dostępności produktów i rozwiązań finansowych na ten cel.
Poznańska Enea unieważniła przetarg na budowę elektrowni gazowej w Kozienicach. To już druga taka sytuacja w ciągu ostatniego roku. Żadna oferta nie wpłynęła w wyznaczonym czasie, a więc do 30 października. Elektrownia miała być ważnym elementem pokrywającym lukę w mocy wytwórczej w 2030 r.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas