Aktualizacja: 01.11.2024 01:17 Publikacja: 23.12.2023 18:37
Vena, 12-piętrowy biurowiec klasy A, stanie przy al. Prymasa Tysiąclecia w Warszawie
Foto: Mat.prasowe
Vena, 12-piętrowy biurowiec klasy A, stanie przy al. Prymasa Tysiąclecia, blisko skrzyżowania z ul. Kasprzaka na stołecznej Woli. Budowa potrwa dwa lata. Zaprojektowany przez warszawską pracownię architektoniczną A7AG obiekt zaoferuje 15,4 tys. mkw. powierzchni. W dwupoziomowym parkingu podziemnym będą 153 miejsca postojowe.
Elastyczne powierzchnie, zielone tarasy
Na wykonawcę 130-metrowej wieży w Warszawie Karimpol Polska wybrał spółkę Warbud.
Od tego, w jaki sposób specjaliści od cyberbezpieczeństwa wytłumaczą pracownikom reguły, zależy, czy te reguły będą stosowane na co dzień
Nowe obiekty muszą być wysoce energooszczędne. Stoimy też przed wyzwaniem wielkiej termomodernizacji budynków.
W III kwartale na ośmiu głównych rynkach regionalnych oddano do użytku obiekty biurowe o łącznej powierzchni 119,7 tys. mkw. – podaje PINK.
Spółka Skanska dostała pozwolenie na użytkowanie budynku na warszawskiej Woli. Biurowiec ma już komplet najemców.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla. W rankingu SpeedTest.pl 2023 laury zdobyła usługa internet domowy.
Wybudowany przez HB Reavis warszawski wieżowiec dostał certyfikat WELL Core & Shell. Dokument potwierdza, że biurowiec spełnia normy w zakresie zdrowego budownictwa.
Prezydent Miasta Kołobrzeg ma zaszczyt przedstawić państwu ofertę inwestycyjną w najpiękniejszym polskim uzdrowisku.
W każdym mieście są pewne fragmenty tkanki miejskiej, które uległy degradacji bądź przestały funkcjonować. Wtedy ich zamiana na nowy budynek ma sens. Wzbogaca istniejącą tkankę miejską o nowe funkcje – mówi Wojciech Dzwonkowski, dyrektor departamentu rozwoju w BPI Real Estate Poland.
Nieruchomościowa grupa wyszła z ciążącego jej rynku. Skupi się na Polsce i Niemczech.
Pilotujący między innymi prace nad ustawą o dopłatach do kredytów mieszkaniowych Jacek Tomczak zrezygnował z funkcji. Mówi o czarnym PR i wojnie hybrydowej wymierzonej w ministerialne projekty.
W ciągu trzech kwartałów 2024 r. udział rodzimego kapitału w wartości transakcji sięgnął 10 proc.
Minister rozwoju po weekendzie zaprezentuje na forum rządu zaktualizowany program mieszkaniowy. Wcześniej rozliczy wiceministra.
Nadal będzie istniała możliwość dofinansowania do wymiany kotła na paliwo gazowe, ale wyłącznie w zestawach zawierających odnawialne źródła energii - tak wynika z projektu Ministerstwa Klimatu i Środowiska.
Po pierwszej transakcji w Warszawie inwestorzy z rynku PRS planują zacieśnić współpracę.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas