Aktualizacja: 01.11.2024 00:29 Publikacja: 10.08.2023 21:04
Wiele mieszkań w blokach z wielkiej płyty mieści się w limitach programu tanich kredytów
Foto: Marta Bogacz
Mieszkania w blokowiskach przeżywają renesans. O boomie na wielką płytę mówią pośrednicy z Poznania. Hanna Morawska z poznańskiego oddziału Freedom Nieruchomości wyjaśnia, że wielkopłytowe lokale są tańsze od tych z rynku pierwotnego.
– Biorąc pod uwagę kwotowe ograniczenia rządowego programu „Kredyt 2 proc.”, w wielkiej płycie można kupić większy metraż – mówi Hanna Morawska. – Takie lokale mają też lepszy układ pomieszczeń. Dodajmy do tego doskonałą lokalizację starszych osiedli i rozwiniętą infrastrukturę.
Polacy będą mieszkania wynajmować. Z przymusu, bo na zakup coraz droższych nieruchomości nie będzie ich stać. Ale są i lokatorzy dobrowolni.
Od tego, w jaki sposób specjaliści od cyberbezpieczeństwa wytłumaczą pracownikom reguły, zależy, czy te reguły będą stosowane na co dzień
Mieszkania w niektórych miastach zdrożały w ciągu miesiąca nawet o 5 proc. Staniała za to część lokali nieobjętych programem dopłat – wynika z analiz REDNET Consulting.
Właściciele mieszkań, widząc zwiększony popyt, próbują je sprzedać jak najdrożej. Nastał boom na wielką płytę.
Program „Bezpieczny kredyt 2 proc.” nakręca popyt na lokale na rynku pierwotnym i wtórnym.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla. W rankingu SpeedTest.pl 2023 laury zdobyła usługa internet domowy.
-Rynek nieruchomości otrząsnął się z marazmu. Lepsze nastroje widać szczególnie w segmencie mieszkań na sprzedaż. Konsekwencją mogą być wzrosty cen – wynika z analiz portalu Nieruchomosci-online.pl.
Prezydent Miasta Kołobrzeg ma zaszczyt przedstawić państwu ofertę inwestycyjną w najpiękniejszym polskim uzdrowisku.
W każdym mieście są pewne fragmenty tkanki miejskiej, które uległy degradacji bądź przestały funkcjonować. Wtedy ich zamiana na nowy budynek ma sens. Wzbogaca istniejącą tkankę miejską o nowe funkcje – mówi Wojciech Dzwonkowski, dyrektor departamentu rozwoju w BPI Real Estate Poland.
Nieruchomościowa grupa wyszła z ciążącego jej rynku. Skupi się na Polsce i Niemczech.
Pilotujący między innymi prace nad ustawą o dopłatach do kredytów mieszkaniowych Jacek Tomczak zrezygnował z funkcji. Mówi o czarnym PR i wojnie hybrydowej wymierzonej w ministerialne projekty.
W ciągu trzech kwartałów 2024 r. udział rodzimego kapitału w wartości transakcji sięgnął 10 proc.
Minister rozwoju po weekendzie zaprezentuje na forum rządu zaktualizowany program mieszkaniowy. Wcześniej rozliczy wiceministra.
Nadal będzie istniała możliwość dofinansowania do wymiany kotła na paliwo gazowe, ale wyłącznie w zestawach zawierających odnawialne źródła energii - tak wynika z projektu Ministerstwa Klimatu i Środowiska.
Po pierwszej transakcji w Warszawie inwestorzy z rynku PRS planują zacieśnić współpracę.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas