Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

#metoo

Olimpijka: Trener nakłaniał do seksu, gdy miałam 13 lat

YouTube
Była reprezentantka USA na igrzyskach olimpijskich, pływaczka Ariana Kukors, oskarżyła byłego trenera reprezentacji narodowej o molestowanie seksualne.

Kukors dołšczyła tym samym do grona gimnastyczek i reprezentantek innych sportów w USA, które w ramach ruchu #metoo mówiš głoœno o tym jak padały ofiarš molestowania ze strony ludzi sportu.

Kukors reprezentowała USA na igrzyskach olimpijskich w Londynie, w 2012 roku. Teraz młoda kobieta mówi, że trener reprezentacji USA Seant Hutchison miał zaczšć nakłaniać jš do relacji seksualnych już wtedy, gdy miała zaledwie 13 lat (Hutchison użyła terminu "grooming" co można przetłumaczyć jako "osaczanie" - jest to okreœlenie stosowane wobec zachowania pedofilów polegajšcego na zdobywaniu zaufania przyszłej ofiary).

"Zrozumiałam, ze historie takie jak moja sš zbyt ważne, aby nie zostały spisane" - napisała Kukors w specjalnym oœwiadczeniu.

Prawnik dziewczyny, Robert Allard twierdzi, że władze amerykańskiego zwišzku pływackiego od 2010 roku miały sygnały o tym, że Hutchison jest zaangażowany w niewłaœciwš relację trener-zawodniczka z Arianš i nie podjęły żadnych działań, aby chronić jš, albo inne zawodniczki.

Zwišzek odpowiada, że w 2010 roku wszczšł postępowanie w tej sprawie, ale wówczas zarówno trener, jak i zawodniczka zaprzeczali, jakoby łšczyły ich relacje seksualne. Sprawa została zamknięta. Zarzšd zwišzku przekonuje, że o tym, że Kukors była molestowana jako nieletnia dowiedział się z jej oœwiadczenia.

ródło: Reuters

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL