AI szybciej zabierze pracę kobietom niż mężczyznom? Ekspertka prognozuje

O wyzwaniach, jakie niesie ze sobą rozwój sztucznej inteligencji, unikalnych szansach, jakie otwierają się przed kobietami i nowej erze równości na rynku pracy mówi Jowita Michalska, prezeska Digital University, cyfrowa ambasadorka Unii Europejskiej.

Nowe technologie w biznesie okiem kobiet: chęci są większe niż zyski. Badanie

Z badań opublikowanych na łamach "Forbes" wynika, że kobiety prowadzące własne firmy chętniej niż mężczyźni sięgają po nowoczesne rozwiązania technologiczne i oferują je swoim klientom. Dlaczego nadal niektórzy wolą powierzyć swój projekt mężczyznom?

Właścicielki marki Just Paul: Szyjemy tylko to, w czym same chciałybyśmy chodzić

Paula Olechowska i Justyna Juszczyk-Grupińska założyły przed 12 laty markę odzieżową dla kobiet. Zaczynały od zera, a po kilku latach roczny obrót firmy sięgał 6 milionów złotych netto rocznie. Dzisiaj Just Paul jest nie tylko dobrze rozpoznawalny na rynku, ale także doceniany przez gwiazdy.

Dodatkowe 9 tygodni urlopu rodzicielskiego. Czy ojcowie korzystają z nowych przywilejów?

Jak pokazują badania przeprowadzone przez Polski Instytut Ekonomiczny, w prawie 70 proc. przypadków, w których oboje rodziców pracuje w pełnym wymiarze godzin i mają oni dzieci między 1 a 9 rokiem życia, to matka jest odpowiedzialna za sprawowanie opieki nad dziećmi.

Małgorzata Kobylarczyk na czele zbrojeniowego giganta. "Płeć nie jest najważniejsza"

Kierownictwo MBDA powołało Małgorzatę Kobylarczyk na stanowisko dyrektora generalnego MBDA Polska Sp. z o.o. Wiemy, jakie zadania czekają na nową szefową zbrojeniowego giganta i jak widzi ona swój awans.

Mec. Zofia Matyja: Kobiety w biznesie, wbrew stereotypom, nie muszą zachowywać się jak mężczyźni

Wbrew stereotypom, kobiety w biznesie nie zachowują się jak mężczyźni, bo wierzą, że nie muszą grać twardo, aby osiągnąć sukces - uważa adw. Zofia Matyja, której kancelaria reprezentuje przedsiębiorców m.in. z branży OZE oraz lekarzy i podmioty medyczne.

Natalia Gębska: Kariera w IT nie wymaga specjalistycznego wykształcenia ani predyspozycji

- Automatyzacja rutynowych zadań w IT za sprawą AI w teorii powinna prowadzić do ograniczania liczby pracowników, a mamy jednak sytuację, w której prowadzi do powstania nowych możliwości zatrudnienia - mówi Natalia Gębska z Centralnego Ośrodka Informatyki.

Potwierdzono wyciek wrażliwych danych księżnej Kate. Co będzie się działo w sprawie?

Świat dowiedział się o chorobie księżnej Kate w wyniku nielegalnego wycieku danych z dokumentacji medycznej – potwierdza brytyjski urząd ds. danych osobowych.

Co wolno na balkonie, a za co można dostać mandat lub pozew?

Na początku sezonu warto pomyśleć o tym, że przebywanie na balkonie lub nie do końca przemyślane zagospodarowanie go może mieć bardzo przykre i dalekosiężne konsekwencje.

Prawnicze liderki: trzeba walczyć ze schematami płci. I z własnymi oporami

Kobiety, które same doświadczyły dyskryminacji, najlepiej wiedzą, jak przeciwko niej walczyć w sądzie i stać się autorytetem w branży prawniczej.

Przerwy w pracy pozwalają wspiąć się na wyżyny intelektu. Jak to działa?

Nie należy lekceważyć nawet krótkich przerw w pracy. Nabudowywany regularnie stres prowadzi z czasem do wypalenia, a przerwy pomagają odzyskać energię i zachować emocjonalną równowagę – przekonują redaktorzy Harvard Business Review. Profesor radzi.

Prawniczka rodziła na sali sądowej. Pilnie potrzeba zmiany regulacji

Paryska izba adwokacka chce ochrony dla ciężarnych prawniczek po tym, jak jedna z nich zaczęła rodzić na sali. Niestety polskie prawo też nie ułatwia im pracy – uważa Izabela Konopacka, prezydentka Federacji Adwokatur Europejskich.

Liderka, managerka, szefowa – to nie są synonimy

Trzy terminy używane dla opisania kompetentnych, silnych kobiet obdarzonych władzą. Dlaczego nie są to synonimy i co decyduje o różnicach? Wyjaśnia Edyta Kwiatkowska-Pelizg, trenerka przywództwa i komunikacji.

Szef ważniejszy niż wynagrodzenie. Co dziś najbardziej cenią pracownicy i jak im to zapewnić?

Z raportu The Workforce Institute wynika, że rola szefa w budowaniu dobrostanu pracownika jest ogromna. Jakie są tego konsekwencje i czy istnieją sposoby na poradzenie sobie ze stresem po pełnym napięć dniu w pracy? Psycholog radzi.

Sharenting pod prawniczą lupą. Adwokat obala mit, że to tylko nieszkodliwa moda

Chęć podzielenia się z obserwatorami swoim szczęściem skłania rodziców do udostępniania zdjęć dzieci w mediach społecznościowych. Adwokat wyjaśnia, z jakimi zagrożeniami wiąże się zjawisko sharentingu.

Dłuższe urlopy dla mam wcześniaków – wkrótce projekt ustawy

Już w maju ma być gotowy projekt ustawy wydłużający czas urlopu macierzyńskiego o okres, który rodzice spędzili w szpitalu opiekując się swoim przedwcześnie urodzonym dzieckiem.

Niedziela handlowa 24 marca: jak zaplanować przedświąteczne zakupy

W najbliższą niedzielę, 24 marca, sklepy będą otwarte. Co klienci najchętniej kupują przed Wielkanocą i czy w tym dniu można zaobserwować wzmożony ruch w galeriach handlowych i salonach sprzedaży?

Marnotrawstwo talentu kobiet: alarmujące dane Banku Światowego

Z raportu Banku Światowego wynika, że nie ma na świecie ani jednego kraju, w którym możliwości kobiet na rynku pracy byłyby takie same takie same jak u mężczyzn. Jakie inne wnioski przedstawiają autorzy badania?