Robert Gwiazdowski: Sędziowie nie potrzebują poświadczeń bezpieczeństwa, bo sami tak zadecydowali Opinie Prawne

Robert Gwiazdowski: Sędziowie nie potrzebują poświadczeń bezpieczeństwa, bo sami tak zadecydowali

Jak służby specjalne odmawiają komuś wydania takiego poświadczenia, to może on skierować sprawę do sądu administracyjnego. Ale sędziowie, którzy mają badać jego sprawę i w związku z tym mają dostęp do informacji niejawnych, nie muszą sami mieć żadnego poświadczenia.

Opinie Prawne

Tomasz Pietryga: Tomasz Szmydt to czarna owca czy w sądach mamy setki podobnych sędziów?

Maciej Albinowski: Jak wydłużyć aktywność zawodową Polaków i nie przegrać wyborów?

Starzejąca się Polska wymaga nowej umowy społecznej. Kontynuujmy pracę po sześćdziesiątce, ale na miarę naszych możliwości. W takim wymiarze etatu, jaki wybierze pracownik.

Przemysław Prekiel: PiS znowu wygra? Od Donalda Tuska i sił proeuropejskich należy wymagać więcej

Wybory do Parlamentu Europejskiego mają zupełnie inną formę i dynamikę od wyborów krajowych i samorządowych. O ile dla partii politycznych mają mniejsze znaczenie, o tyle ci, którzy biorą w nich udział, mają olbrzymią nadzieję na mandat ze względu na prestiż i ekonomiczną stabilizację.

Konrad Czarnecki: Z list KO i PiS bije bolesna prawda o Parlamencie Europejskim

Koalicja Obywatelska najwyraźniej nadal chce odsuwać PiS od władzy (okazuje się, że można to robić również w Parlamencie Europejskim), a Prawo i Sprawiedliwość zamierza walczyć z Zielonym Ładem, na który wcześniej samo się zgodziło. Niby „ważą się losy Europy”, ale listy wyborcze do PE temu przeczą.

Estera Flieger: Nowy wielkomiejski fetysz. Jak „Chłopki” stały się modnym gadżetem

Z książką o historii ludowej dobrze wygląda się dziś na Instagramie. Ale to też wyraz lęku przed dumą z przeszłości, nacjonalizmem. Projekt polityczny i tożsamościowy. Wiernie naśladując zachodnie trendy, poszukuje się niewolników, by strącać z pomników ich panów i za historię wyłącznie się wstydzić.

Teresa Siudem: Zniesławienie, pomówienie, oszczerstwo…

Spółka, na temat której rozpowszechniane są nieprawdziwe informacje w internecie, mające na celu utratę jej dobrego imienia, renomy, może się bronić, jeśli… zna sprawcę.

Jerzy Haszczyński: Bombowe groźby Joe Bidena. Dlaczego USA zmieniają podejście do Izraela?

Prezydent Joe Biden jeszcze nigdy tak nie groził Izraelowi i Beniaminowi Netanjahu. Robi to nie tylko z powodu obaw o wynik wyborów prezydenckich w USA, które już za pół roku.

Michał Szułdrzyński: „Płatni zdrajcy, pachołkowie Rosji”. Dlaczego Tusk tak mocno zaatakował PiS

Jeśli potraktujemy słowa premiera Donalda Tuska serio, w najbliższym czasie służby powinny dokonać licznych zatrzymań polityków PiS podejrzewanych o służenie Rosji. Jeśli to tylko retoryka, nie będziemy mogli naszego państwa traktować poważnie.

Andrzej Łomanowski: Wojna w Ukrainie. Pojawiają się niepokojące informacje

Rosjanie dzień po dniu posuwają się naprzód, odpychając ukraińskich obrońców.

Rusłan Szoszyn: Parada nie zwycięstwa, ale hipokryzji i absurdu

Obchody Dnia Zwycięstwa 9 maja w Moskwie już dawno są starannie wyreżyserowanym przez Kreml kabaretem. Rosjanie mają się świetnie bawić, nie wracać do przeszłości, nie myśleć o przyszłości.

Kataryna: Przepychanie szpiega

Mariusz Kamiński: „Panie Tusk. W pana rządzie jest minister pozostający od lat w zainteresowaniu operacyjnym polskiego kontrwywiadu z powodu podejrzanych kontaktów z Rosjanami. Czy ta sprawa była omawiana na dzisiejszym posiedzeniu Kolegium ds. Służb Specjalnych?”.

Michał Szułdrzyński: Nie róbmy Putinowi prezentu

Jeśli po ujawnieniu się na Białorusi sędziego Szmydta pojawia się koncept delegalizacji PiS, mam wrażenie, że działamy według scenariusza pisanego na Kremlu.

Michał Bieniak: Co ma sędzia Szmydt do reformy wymiaru sprawiedliwości

Ucieczka sędziego Szmydta na Białoruś wywołała wzajemne przekrzykiwania się polityków – kto sędziego nominował, a kto go awansował? Kto go bardziej hołubił, a kto mniej? Innymi słowy, kto – jak się zwykło to ostatnio kolokwialnie określać – jest „ruską onucą”.

Rafał Adamus: Możliwa korporacja doradców restrukturyzacyjnych

Samorząd zawodowy doradców restrukturyzacyjnych zajmowałby się kształceniem i podnoszeniem umiejętności. Jego kompetencją byłoby też zorganizowanie sądownictwa dyscyplinarnego.

Hermwille, Dellatte, Śniegocki: Trójkąt Weimarski może stać się liderem polityki przemysłowej Unii Europejskiej

UE stoi na rozdrożu. Niestabilność polityczna zagraża jej spójności i ambitnym celom. Europejski Zielony Ład może zostać przyćmiony przez pilniejsze kwestie polityczne.

Joanna Kalinowska: Ekran mniej groźny przy pracy na część etatu

Nowe obowiązki BHP na stanowiskach pracy z komputerami nie dotyczą pracujących przy nich krócej niż cztery godziny dziennie.

Brodziak, Boyarchuk: Europejskie rolnictwo może skorzystać na integracji Ukrainy z UE

Ukraińska konkurencja będzie impulsem do modernizacji polskiego sektora rolno-spożywczego i do szukania nowych strategii eksportu żywności.

Witold M. Orłowski: Drżyj, Brytanio!

Zamiast obiecywać konkretne daty, lepiej skoncentrować się na zapewnieniu jak najszybszego rozwoju polskiej gospodarki.

Michał Szułdrzyński: PiS podwójnie zdradzony

Zdrada w podlaskim sejmiku, podobnie jak zdrada sędziego Tomasza Szmydta, komplikuje sytuację partii Jarosława Kaczyńskiego. Zamiast przekuć wygraną w wyborach samorządowych na kapitał w kampanii do Parlamentu Europejskiego, PiS znalazł się w poważnych tarapatach.