Raportowanie ESG: czas na konstruktywną destrukcję

Powszechne raportowanie zrównoważonego rozwoju otwiera nową erę samoświadomości biznesu odnośnie do swojego wpływu na otoczenie. Każdy raport z analizy ryzyk ESG to dla zarządów wyzwanie, w jaki sposób dostosować do tej pory funkcjonujący model biznesowy do ograniczonej ilości zasobów, mnogości zapisów prawnych, większej reaktywności społecznej – mówi Magdalena Miele, prezeska zarządu Global Cosmed SA.

Publikacja: 05.02.2024 00:10

Magdalena Miele, prezeska Zarządu Global Cosmed SA

Magdalena Miele, prezeska Zarządu Global Cosmed SA

Foto: materiał prasowy

Raportowanie ESG od kilku miesięcy jest odmieniane przez wszystkie przypadki i praktycznie przez wszystkich. To efekt przyspieszenia prac w ramach Unii Europejskiej nad regulacjami zobowiązującymi firmy do raportowania działań w zakresie zrównoważonego rozwoju. Proces obligowania firm do raportowania ESG będzie stopniowy (choć niektóre już dziś raportują, bo mają takie obowiązki lub chcą to robić), ale każdy odpowiedzialny przedsiębiorca powinien już aktywnie działać w obszarach środowiska (E), społeczeństwa (S) i ładu korporacyjnego (G). Od kiedy państwo raportują kwestie ESG? Czy robicie to dobrowolnie, czy obligują państwa do tego przepisy?

Pozostało 95% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Prawo dla Ciebie
Ministerstwo wydało ważny komunikat. Chodzi o studia online
Nieruchomości
Więcej drewna i mniejsze odległości między budynkami? Zmiany w prawie budowlanym
Nieruchomości
Droga konieczna dla wygody sąsiada? Ważny wyrok SN ws. służebności
Spadki i darowizny
Prawo użytkownika czy spadkobiercy? SN o odmowie przedłużenia użytkowania wieczystego
Sądy i trybunały
Jest data wyroku w sprawie Prezydenta. Obywatel zarzuca mu łamanie Konstytucji