Kaczyński: Polska się zwija

aktualizacja: 02.09.2012, 14:32
Kaczyński: Polska się zwija
Kaczyński: Polska się zwija
Foto: ROL

Od litanii braków i niezałatwionych przez rząd Donalda Tuska spraw rozpoczął swoje wystąpienie prezes PiS Jarosław Kaczyński

Jak mówił, w Polsce jest poważny problem demograficzny, problem braku pracy, nie ma polityki prorodzinnej, są złe perspektywy, jeśli chodzi o emerytury, jest fatalny stan służby zdrowia, oświaty, "zadziwiająca" polityka kulturalna, brak dobrej polityki wobec wsi, obniżenie poziomu bezpieczeństwa Polaków, oraz lekceważenie nadużyć i korupcji - czego, jego zdaniem, najlepszym przykładem jest sprawa Amber Gold.

- Od wielkich polskich zmian minęły 23 lata. 23 lata po wojnie zniszczona Europa kwitła. Polska natomiast się zwija - mówił prezes. - Jako jedyna partia opozycyjna - bo opozycja pozostałych jest, powiedzmy, zastanawiająca - musimy przystąpić do ofensywy - zapowiedział Kaczyński.

Zmiana w organizacji finansów publicznych

Jego zdaniem, aby w Polsce mogło się coś zmienić, konieczna jest zmiana organizacji finansów publicznych. Zapowiedział wprowadzenie podatków obrotowych dla banków i wielkich sieci sklepów.- Proponujemy nową ustawę, która połączy PIT i CIT w jednej ustawie, i nową ustawę o VAT - powiedział szef PiS. Jak mówił, jeśli chodzi o ustawę dotyczącą podatku od dochodów, to przede wszystkim ma być zmniejszone zasadniczo ryzyko interpretacyjne, deklaracje podatkowe mają być bardzo uproszczone, mają być precyzyjnie określone te koszty pracy, które można odliczyć od dochodu.
KOMENTARZ DNIA

Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE