REKLAMA
Tutaj jesteś: rp.pl » Wiadomości » Sport » Sporty motorowe

Sporty motorowe

Rajd Szwecji: Latvala liderem po 1. etapie, Sowołow osiemnasty

guu 10-02-2012, ostatnia aktualizacja 10-02-2012 20:51

Fin Jari-Matti Latvala prowadzi po pierwszym etapie Rajdu Szwecji, drugiej rundy mistrzostw świata. Michał Sowołow jest sklasyfikowany na 18. miejscu ze stratą 6.18,3 do lidera. Na 25. pozycji jest Maciej Oleksowicz (wszyscy Ford Fiesta) - 11.05,2 straty

Zaskoczeniem było wypadnięcie z trasy na siódmym odcinku specjalnym obrońcy tytułu, ośmiokrotnego mistrza świata Francuza Sebastiena Loeba. Obecnie plasuje się na siódmej lokacie i ma już ponad dwie minuty straty do lidera.

Problemy ze skrzynią biegów miał Oleksowicz. - Na 45-minutowym serwisie po dziewiątym oesie zdecydowaliśmy się ją wymienić. Nie jesteśmy pewni tego, czy przekładnia dobrze pracuje. Mieliśmy pewne problemy ze zmianą biegów, musiałem używać sprzęgła, ale na sobotę samochód będzie w 100 procentach sprawny - powiedział.

Bazą rajdu jest stadion w Karlstad. Trasa ma w sumie 1842 km, w tym 349 km to 24 odcinki specjalne.

W sobotę kierowcy będą mieli do przejechania osiem OS-ów, a w niedzielę sześć.

Klasyfikacja po 1. etapie:


1. Jari-Matti Latvala (Finlandia/Ford Fiesta) 1:23.50,8 
2. Mikko Hirvonen (Finlandia/Citroen DS3)    strata 16,8 
3. Petter Solberg (Norwegia/Ford Fiesta)      18,6
4. Mads Oestberg (Norwegia/Ford Fiesta)      32,3
5. Jewgienij Nowikow (Rosja/Ford Fiesta)    1.12,1
6. Henning Solberg (Norwegia/Ford Fiesta)    1.48,5
7. Sebastien Loeb (Francja/Citroen DS3)    2.08,9 
...
18. Michał Sołowow (Polska/Ford Fiesta)     6.18,3
25. Maciej Oleksowicz (Polska/Ford Fiesta)   11.05,2

Przeczytaj więcej o:  Rajd Szwecji, Sowołow, latvala

PAP
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody PRESSPUBLICA Sp. z o.o. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody PRESSPUBLICA Sp. z o.o. lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rekomenduj artykuł Oddano głosów:

Komentarze

Dodaj komentarz

Wypowiadasz się teraz jako niezalogowany Załóż konto|Zaloguj się

Pozostało znaków: 2500

Zamknij

Przeczytaj też: >>

Trudna miłość Wenezueli

Zwycięstwo Pastora Maldonado w Grand Prix Hiszpanii odebrało przynajmniej na chwilę argumenty przeciwnikom finansowania kapitalistycznej rozrywki przez socjalistyczne państwo >>
reklama