Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Hotele

Jest gdzie położyć fanów piłki nożnej

Bloomberg
Hotele i inne obiekty w Polsce sš gotowe na przyjazd kibiców. W Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku i w Warszawie jest prawie 450 tys. miejsc noclegowych. Ale trzeba się liczyć, że będš droższe niż zwykle
UEFA, organizator mistrzostw Europy w piłce nożnej, wymaga od czterech miast, w których będš rozgrywane mecze, 285 tysięcy miejsc noclegowych. - Poznań, Wrocław, Warszawa i Gdańsk oferujš razem ponad 425 tys. łóżek. Czyli mamy tych miejsc noclegowych więcej. Teraz wszystko zależy od tego, ile przyjedzie goœci - mówi Andrzej Szafrański z Instytutu Hotelarstwa. - Właœciwie od momentu ogłoszenia decyzji do dziœ baza samych hoteli zwiększyła się o jednš czwartš. Na poczštku mieliœmy 1,5 tys. hoteli, teraz mamy ponad 2 tysišce. Ale rozrasta się też pozostała baza noclegowš. Hotele w całej puli noclegów wypełniajš jednš pištš miejsc - przypomina Szafrański. Przygotowania do mistrzostw Europy trwajš w branży hotelarskiej nieprzerwanie od prawie 5 lat. Jak twierdzi Instytut Hotelarstwa, wysiłek się opłacił. W przeciwieństwie do stanu infrastruktury o bazę noclegowš podczas Euro nie trzeba się martwić. Niejeden trzygwiazdkowy hotel w Polsce ma lepszy standard niż czterogwiazdkowy we Włoszech.
- Ogłoszenie decyzji spowodowało większe zainteresowanie branżš. Wiele osób w to zainwestowało, zdajšc sobie jednak sprawę, że budowa hotelu na samo Euro się nie opłaci. Okres zwrotu inwestycji w hotel to teraz okres 10 – 15 lat, czasami więcej, w zależnoœci od lokalizacji i kategorii - wyjaœnia Szafrański. Ekspert zapewnia, że ceny w dużych hotelach nie będš rosły. Wyższych stawek możemy spodziewać się w mniejszych placówkach, pensjonatach czy apartamentach. W Warszawie właœciciel apartamentu na Pradze z widokiem na Stadion Narodowy chce go wynajšć za prawie 10 tys. zł za dobę. To o 5,6 tys. proc. więcej niż normalna cena. Szacunki spółki PL.2012 mówiš, że należy spodziewać się przyjazdu do Polski na mistrzostwa nawet miliona goœci. Według Szafrańskiego będzie ich nie więcej niż 750 tysięcy.
ródło: Newseria

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL