Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Telewizja

Wędrowcy. Wigilia 2010: dokument o wędrowcach

PAT
Ten film trzeba zobaczyć, bo jest interesujšcš refleksjš przed nadchodzšcymi œwiętami Bożego Narodzenia. Najpierw był pomysł aktorki Anny Muchy, by 24 grudnia zostać bezdomnym wędrowcem i zapukać do obcych drzwi z proœbš o przyjęcie do wigilijnego stołu.
W projekcie wzięło udział kilkanaœcie osób – wœród nich Janek, uczeń liceum, Ania, studentka, a także pomysłodawczyni akcji. Każdy zabrał ze sobš małš kamerę. Anna Mucha sšdziła, że jej najłatwiej będzie przebrnšć przez zapory domofonów i drzwi. Pojechała na Pragę i – srogo się zawiodła. Drzwi, do których dzwoniła, nie otwierały się ani nawet nie uchylały. Kiedy po długiej wędrówce wreszcie została zaproszona do wspólnego stołu, nie tylko się cieszyła, ale i była wzruszona... Inni wędrowcy też nie mieli łatwo. Zbywani przez domofony, częœciej traktowani byli jak natręci niż ludzie, na których zgodnie z tradycjš czeka puste nakrycie. A gdy już ich ktoœ wreszcie zapraszał do siebie, okazywało się, że jego Wigilia odbiega nieco od stereotypowych wyobrażeń na ten temat... Dwóch amatorów wieczerzy wigilijnej przeżyło rozczarowanie – nie znaleŸli nikogo, kto by ich przyjšł pod swój dach.
– Mam pecha – mówi z goryczš jeden z nich w filmie zrealizowanym przez Agnieszkę Trojak. – Jestem głodny, mokry i zmęczony. Cóż zrobić, takie to œwięta...   22.15 | TVP 1 | CZWARTEK
ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL