Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Polityka

Śmiech z Roberta Biedronia i słów o poniżej pasa

Robert Biedroń
Dziennik Wschodni/Fotorzepa, Bartłomiej Żurawski Bartłomiej Żurawski
Zachowaliœmy się nieładnie, przegięliœmy – mówi Eugeniusz Kłopotek (PSL). - Uœmiech Biedronia jest irytujšcy - twierdzi Stefan Niesiołowski (PO). Politycy wyjaœniajš œmiech na sali sejmowej
Zaczęło się od wystšpienia posła Ruchu Palikota, Roberta Biedronia. Rekomendował Wandę Nowickš na wicemarszałka Sejmu. Odnoszšc się do ataków na kandydatkę, oznajmił, że takie zachowanie to "chwyty poniżej pasa". Sala wybuchła gromkim œmiechem. Ponawianym, gdy Biedroń próbował tłumaczyć swoje intencje. PóŸniej w TVN24 Biedroń - gej i działacz na rzecz praw mniejszoœci seksualnych - skarżył się: "Jeœli ktokolwiek inny by to powiedział, to pewnie tego rechotu by nie było. To było dla mnie przykre doœwiadczenie". Julia Pitera z PO tłumaczyła reakcję posłów: "Poseł Biedroń jest po prostu zbyt monotematyczny. Nie wiem, z czym jeszcze można skojarzyć posła Biedronia poza akurat tym aspektem spraw, dotyczšcych seksualnoœci. Ponieważ poseł Biedroń kojarzy się wyłšcznie ze sprawami zwišzanymi z seksualnoœciš, to taka była reakcja" - przekonywała. Politycy nadal komentujš tamten incydent. - Aluzje seksualne u posła Biedronia pojawiajš się cały czas. Tak to odebrałem, ale ktoœ inny mógł oczywiœcie zinterpretować to inaczej. To bardzo subiektywne. Dla mnie właœciwie cały czas na twarzy posła Biedronia widać idiotyczny, głupi i irytujšcy œmiech - mówi Stefan Niesiołowski (PO) w rozmowie z Wprost.pl. – Znaczna częœć posłów się œmiała, a nie powinni tego robić. To trzeba było przejœć w milczeniu, bo œmiech tylko nakręcał Biedronia. Ja się nie œmiałem - zapewnia.
Do błędu przyznaje się jeden ze œmiejšcych się, czyli Eugeniusz Kłopotek z PSL.  – Przyznam szczerze, że jak wszyscy zaczęli się œmiać, to jak także, bo to normalny odruch. Ale za chwilę przyszło otrzeŸwienie, opamiętanie. Tak się zastanowiłem, że po prostu wyrzšdzamy człowiekowi krzywdę, bo wszystko sprowadzamy do tej jednej myœli. I wtedy to już było niesmaczne. Zachowaliœmy się nieładnie, przegięliœmy – przyznaje Kłopotek, którego wypowiedŸ cytuje "Wprost". Pierwsze wystšpienie Roberta Biedronia:
ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL