REKLAMA

Ranking szkół wyższych 2011

Politechnika Warszawska technicznie najlepsza

Jarosław Stróżyk 19-05-2011, ostatnia aktualizacja 19-05-2011 00:00

Szkoła, która zajęła trzecie miejsce w rankingu 2011, okazała się ponownie również najlepszą uczelnią techniczną w Polsce. Jaka jest przyczyna tego sukcesu?

Według przedstawicieli uczelni tajemnica tkwi w znakomitej kadrze oraz warunkach jakie tworzy studentom.

Politechnika Warszawska zatrudnia prawie 2500 nauczycieli akademickich (w tym niemal 500 profesorów zwyczajnych i nadzwyczajnych) oraz około 1200 doktorantów. Jednak o charakterze uczelni stanowią przede wszystkim sami studenci. Popularna polibuda to około 30 tys. młodych ludzi uczących się na 18 wydziałach.

Uczelnia posiada 320 laboratoriów badawczo-dydaktycznych. Uczestniczy też w ponad 600 projektach badawczych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego i w niemal 100 europejskich projektach badawczych.

Studenci mają do dyspozycji 30 swoich organizacji i klubów. Na uczelni działa aż 80 kół naukowych. Kto chce, może śpiewać w Chórze Akademickim Politechniki Warszawskiej lub współredagować portal.

– Nie ukrywam, że wybierając studia na Politechnice Warszawskiej, kierowałam się nie tylko poziomem nauczania, kadrą wykładowczą, ale przede wszystkim renomą i prestiżem uczelni. Ukończenie tutejszych studiów jest dobrze widziane w CV i doceniane przez pracodawców – mówi „Rzeczpospolitej" Dominika Potocka, studentka II roku zarządzania w nieruchomościach na PW.

Studenci uczelni od lat zajmują najwyższe miejsca na różnych międzynarodowych zawodach i konkursach. Informatycy z PW wygrywali już wiele międzynarodowych zawodów m.in. w programowaniu.

Studenci konstruują także oszczędzające paliwo minisamochody oraz bezzałogowe samoloty. Politechnika Warszawska ma też swój własny zapach – entropia stworzony przez studentów koła naukowego biotechnologów.

Ostatnio uczelnie spotkało kolejne wyróżnienie – programy International MBA oraz Executive MBA Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej zajęły I miejsce w tegorocznym rankingu MBA magazynu „Home&Market".

 

Rzeczpospolita
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody PRESSPUBLICA Sp. z o.o. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody PRESSPUBLICA Sp. z o.o. lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rekomenduj artykuł Oddano głosów:

E-booki "Rzeczpospolitej"

Rozwody, separacje, alimenty

Rozwody, separacje, alimenty

Rozwód czy separacja to zawsze porażka, często finansowa. Z reguły jednak okazuje się mniejszym złem, niż formalne pozostawanie w związku, którego nie da się utrzymać
Testamenty, spadki, darowizny

Testamenty, spadki, darowizny

Poradnik o regułach dziedziczenia oraz praktyczne wskazówki dotyczące sporządzania testamentu
  • książki
  • muzyka
  • filmy
  • multimedia
Tu nas znajdziesz: Daj znać! DO GÓRY
Zamknij

Przeczytaj też: >>

Uniwersytet Warszawski – uznanie na świecie

Uniwersytety z Warszawy i Krakowa wciąż okupują pierwsze i drugie miejsce. Na trzecie awansowała Politechnika Warszawska >>