Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Katastrofa smoleńska

Tajny SMS w PO. Petelicki mam ten SMS

Fotorzepa, Raf Rafał Guz
Tuż po katastrofie w Smoleńsku politycy PO dostali SMS, by sugerować w mediach naciski na pilotów - twierdzi gen. Sławomir Petelicki i ujawnia skšd ma tę wiedzę
- Gdy pokazałem moim znajomym z Platformy - w celu uniknięcia możliwych przekłamań - raport Zespołu Ekspertów Niezależnych ("Rz" opublikowała go w tygodniku "Plus Minus" - czytaj więcej), który skonsultowaliœmy z ekspertami amerykańskimi i brytyjskimi, jeden z tych polityków pokazał mi wtedy tego SMS-a. Powiedział mi, że nie podejrzewał wczeœniej, iż mógł być tak bardzo manipulowany w sprawie œledztwa przez rzšd - stwierdził w rozmowie z "Super Expressem" twórca jednostki specjalnej GROM. "Katastrofę spowodowali piloci, którzy zeszli we mgle poniżej 100 metrów. Do ustalenia pozostaje, kto ich do tego skłonił" - mieli przeczytać wszyscy politycy PO tuż po katastrofie, jako instrukcjędo rozmów z mediami. Treœć SMS-a Petelicki (zapewnia, że ma go w swoim telefonie) ujawnił w wywiadzie, który ukazał się na stronach internetowych tygodnika "Wprost", ale tego samego dnia zniknšł. Czytaj więcej Petelicki o polityku, który ujawnił mu wiadomoœć mówi oględnie. - Powiem tylko, że to bardzo uczciwy człowiek, któremu od dawna nie podoba się w Platformie wiele rzeczy. Tego samego SMS-a pokazałem też bardzo znanemu dziennikarzowi i dwóm osobom ze œwiata nauki - żeby nie było, że sobie wszystko wymyœliłem - przekonuje generał. Chętniej zdradza kto mógł być autorem wiadomoœci. Uważa, że jest to ktoœ z trójki: Donald Tusk, Tomasz Arabski, Paweł Graœ.
Jego zdaniem treœć wiadomoœci œwiadczy, że premier czegoœ się przestraszył. Uważa, że œwiadomie odrzucono możliwoœć zbadania katastrofy przez NATO. - Raport NATO byłby dla niego miażdżšcy i mógłby oznaczać dymisję rzšdu. Ci, co podjęli decyzję o przekazaniu œledztwa Rosjanom, doskonale wiedzieli, że MAK zawsze zwalał winę na pilotów. W ten sposób rzšdzšcy mogli uratować dla siebie stołki - stwierdza Petelicki. Generał twierdzi, że nie ma interesu we wspieraniu PiS. - Gdy Jarosław Kaczyński był premierem, zabronił ówczesnemu ministrowi obrony narodowej kontaktów ze mnš. Zresztš kiedyœ popierałem Platformę, ale dostrzegłem zakłamanie rzšdu i jako człowiek uczciwy nie mogę milczeć - zapewnia.
ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL