Jaruzelski będzie na posiedzeniu RBN

aktualizacja: 23.11.2010, 19:45
Generał Wojciech Jaruzelski
Generał Wojciech Jaruzelski
Foto: Fotorzepa, Darek Golik

Generał został zaproszony na spotkanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego

Rada Bezpieczeństwa Narodowego jest ciałem doradczym prezydenta. O zaproszeniu Wojciecha Jaruzelskiego, odpowiedzialnego za wprowadzenie stanu wojennego w 1981 r., doniosła Informacyjna Agencja Radiowa.

– Dostałem zaproszenie i wybieram się na posiedzenie RBN – powiedział IAR generał. Nie chciał jednak zdradzić, na jaki temat będzie ewentualnie zabierał głos. Za organizację spotkania odpowiedzialne jest Biuro Bezpieczeństwa Narodowego. BBN potwierdziło fakt zaproszenia Jaruzelskiego jako eksperta.Posiedzenie RBN jest związane ze zbliżającą się wizytą w Polsce prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa. Przybędzie on do Polski 6 grudnia.W posiedzeniu mają wziąć udział byli prezydenci: Aleksander Kwaśniewski i Lech Wałęsa oraz byli premierzy: Jan Krzysztof Bielecki, Tadeusz Mazowiecki, Włodzimierz Cimoszewicz, Kazimierz Marcinkiewicz, Leszek Miller, Józef Oleksy, a także były szef MSZ i członek grupy ekspertów NATO do przygotowania nowej koncepcji strategicznej sojuszu Adam Rotfeld.
KOMENTARZ DNIA

Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE