REKLAMA
Tutaj jesteś: Wiadomości » Raporty » Euro 2012

Euro 2012

Euro 2012 we Wrocławiu może być zagrożone

Jarosław Stróżyk 31-12-2009, ostatnia aktualizacja 31-12-2009 00:37

Miasto zmienia wykonawcę stadionu, bo poprzedni nie wywiązywał się z umowy i miał opóźnienia w budowie

– Wrocław wypowiedział umowę firmie Mostostal Warszawa, która miała wybudować stadion – mówił w środę prezydent miasta Rafał Dutkiewicz.

Jak twierdzą władze Wrocławia, po upływie 40 proc. czasu przeznaczonego na budowę (stadion powinien być gotowy w połowie 2011 r.) Mostostal wykonał nieco ponad 7 proc. prac. – Gdyby dalej pracował w takim tempie, stadion byłby gotowy za osiem lat – uważa Michał Janicki z urzędu miasta.

Nowego przetargu nie będzie. – Prawnicy, z którymi się konsultowaliśmy, są zdania, że możemy nowego wykonawcę wyłonić po negocjacjach z wolnej ręki – tłumaczy Dutkiewicz.

Faworytem jest niemieckie konsorcjum budowlane Max Boegl, które już wcześniej startowało w przetargu. Władze miasta chcą jak najszybciej podpisać z nim umowę, tak by przystąpiło do prac jeszcze w styczniu.

Mostostal twierdzi, że nic nie wie o wypowiedzeniu umowy. – Wierzymy, że nadal będziemy budować stadion, to dla nas priorytetowy kontrakt – mówi Kinga Drózd z biura prasowego firmy.

– Jeśli Wrocław nie dotrzyma terminu oddania stadionu w czerwcu 2011 r., konieczne będzie zastosowanie alternatywnych rozwiązań – zapowiada minister sportu Adam Giersz. W grę wchodzi rozgrywanie spotkań Euro 2012 w Krakowie lub Chorzowie. v

Rzeczpospolita
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody PRESSPUBLICA Sp. z o.o. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody PRESSPUBLICA Sp. z o.o. lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rekomenduj artykuł Oddano głosów:
Tu nas znajdziesz: Daj znać! DO GÓRY
Zamknij

Przeczytaj też: >>

Portugalia bez Danny'ego

Pomocnik Zenita Sankt Petersburg nie przyjedzie do Polski. Doznał kontuzji, która wykluczy go z gry na co najmniej kilka miesięcy >>