IPN zajmie się książką Franka Blaichmana

aktualizacja: 09.09.2010, 09:53

Instytut Pamięci Narodowej sprawdzi, czy w książce Franka Blaichmana „Wolę zginąć walcząc. Wspomnienia z II wojny światowej” znajdują się informacje mogące wskazywać na popełnienie przez niego zbrodni komunistycznej.

[link=http://www.rp.pl/artykul/532244.html" "target=_blank]Jak ujawniła „Rz”[/link], autor książki to porucznik UB. Opublikowane w „Wolę zginąć walcząc” jego wspomnienia mogą wskazywać, że był członkiem komunistycznej grupy rabunkowej współpracującej z Gwardią Ludową – autor szczyci się m.in. udziałem w zabójstwie dwóch żołnierzy AK. – Ewentualne czynności zostaną podjęte po zapoznaniu się z publikacją – mówi „Rz” Andrzej Arseniuk, rzecznik IPN.
Książka reklamowana jest przez wydawcę – Wydawnictwo Replika – umieszczonym na okładce zdaniem: „Przeciw nazistom, volksdeutschom i antysemickiej Armii Krajowej”.
Komentarz dnia
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE