Wisła zalewa Kraków - miasto sparaliżowane

aktualizacja: 18.05.2010, 15:17
Wisła zalewa Kraków - miasto sparaliżowane
Wisła zalewa Kraków - miasto sparaliżowane
Foto: ROL

Przez Kraków przechodzi fala powodziowa. Zamknięto Most Dębnicki. W całym kraju pada i będzie padać do piątku. Powodzianom pomagają strażacy i wojsko.

Przez Kraków przepływa fala powodziowa, ale mieszkańcom nie zagraża większe niebezpieczeństwo - zapewnił prezydent miasta Jacek Majchrowski. Zdementował on też informacje, że aby ratować Kraków, mają zostać wyburzane wały przed miastem.

W trybie natychmiastowym odwołano zajęcia na Uniwersytecie Jagiellońskim. [srodtytul]Ważny wodowskaz[/srodtytul]W wyniku niebezpiecznie szybkiego wzrostu poziomu wody w Wiśle - co godzinę na wodowskazie na Bielanach podnosił się o ok. 8 cm - zapadła decyzja o zamknięciu Mostu Dębnickiego.Most Dębnicki to ważny wodowskaz. W 1997 roku pod nim prawie nie było prześwitu - od lustra wody do przęseł brakowało zaledwie 20 cm. Dziś o 10.00 rano poziom wody był tu podobny. Ponadto fachowcy obawiają się, że pod naporem wody most może zostać zmyty z przęseł.
KOMENTARZ DNIA

Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE