Zmarł Wojciech Siemion

aktualizacja: 24.04.2010, 16:24
Wojciech Siemion
Wojciech Siemion
Foto: Fotorzepa, Beata Kitowska BK Beata Kitowska

Wybitny aktor teatralny i filmowy Wojciech Siemion nie żyje. Miał 82
lata. W środę artysta został poważnie ranny w wypadku samochodowym pod Sochaczewem

Jego samochód czołowo zderzył się z ciężarówką, odbił się i uderzył w jadącego za nim Opla Omegę.
Wojciech Siemion i jego żona zostali przetransportowani do szpitala, życiu kobiety nic nie zagraża.
Wojciech Siemion urodził się w 1928 roku w Krzczonowie koło Lublina. Studiował na Wydziale Prawa UMCS w Lublinie, uczęszczał również do Studia Dramatycznego Karola Borowskiego. Występował w teatrach Polskim w Szczecinie, Ateneum, Młodej Warszawie, Komedii, Narodowym, Powszechnym i Ludowym w Warszawie, a także Polskim we Wrocławiu. Był założycielem i dyrektorem teatru „Stara Prochownia". Występował w kabarecie „Pod Egidą". Zajmował się reżyserią teatralną, wykładał w warszawskiej PWST. Ostatnio mieliśmy okazję oglądać go w „Niezawodnym systemie" i „Ostatniej akcji" , użyczył również swojego głosu głównemu bohaterowi w polskiej wersji językowej animowanego "Odlotu".
Komentarz dnia
Żródło: Polskie Radio

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE