REKLAMA
Tutaj jesteś: rp.pl » Styl Życia » Zwierzęta i ludzie

Zwierzęta i ludzie

Wędkarzu, to boli...

zyt 24-09-2011, ostatnia aktualizacja 24-09-2011 11:13

Ryby głosu nie mają? Przeciwko rekreacyjnemu wędkowaniu wystąpiła grupa obrońców zwierząt z Kanady. "Wędkarstwo rani" - napisali na plakatach

- Nikt nie chce przecież dawać złego przykładu dzieciom. A kiedy rodzice idą łowić ryby, wysyłają dzieciom niebezpieczny komunikat: "torturowanie i dręczenie zwierząt to przyjemność i zabawa" - mówi lokalnym mediom Hayden Hamilton,  uczestniczka zorganizowanego przez organizację PETA protestu w Coal Harbour w Vancouver. Dolę łowionej ryby porównuje z losem psa, któremu wbito by hak w pysk i ciągnięto za samochodem.

Przeciwnicy wędkowania nie liczą na powszechną rezygnację z tego sposobu spędzania wolnego czasu. Ich pierwszym celem - twierdzi Hamilton - jest "zwrócić uwagę ludziom, że ryby też są inteligentnymi i wrażliwymi stworzeniami, że czują ból i strach dokładnie tak samo, jak psy i koty".

Protestujący starali się też zniechęcić ludzi do jedzenia ryb. Wręczali przechodniom ulotkę z apelem (odmiennym od wyrażanego przez większość dietetyków): "Narażacie zdrowie dzieci, karmiąc je rybami. Ryby i owoce morza zawierają dużo tłuszczu i cholesterolu oraz stanowią jedną z najczęstszych przyczyn zatruć pokarmowych".

Komentarze czytelników rp.pl na blogu i Facebooku:

* W mojej wersji: „Narażacie zdrowie psychiczne, karmiąc się propagandą wegetariańską. Ulotki ekologistów zawierają zaraźliwe manipulacje, przeinaczenia i nieprawdę oraz stanowią jedną z najczęstszych przyczyn zaburzeń świadomości" Sam nie łowię i nie poluję, ale w porównaniu z tym, jak kończą ryby w naturze, śmierć na wędce jawi mi się nadzwyczaj łagodnie.

* No tak! Sprawdzoną przez organizacje homoseksualistów metodą małych kroków, zdobywania umysłów społeczeństwa etapami, PETA zmierza do wymarzonego celu - depopulacji. Ludzkości, zwijaj się! Zwierzęta były tu przed nami i tylko zabieramy im środowisko. Ciekawe tylko, czy aktywiści PETA zaczną depopulację od siebie? Mogliby dać przykład!

* Ja mam nadzieję, że kiedyś skutecznie zakaże się sprzedaży karpi w sklepach... To jest dopiero nieludzkie traktowanie.

* Nienawidzę wędkarzy, myśliwych i innych bezmózgich sadystów. Zamiast czerpać chorą przyjemność z niepotrzebnego zadawania cierpienia stworzeniom Bożym, może raczej powinni przeczytać jakąś książke, albo, jeśli to za trudne, zrobić coś dobrego dla ludzi wokół nich - tyle nieszczęścia przecież w naszej Ojczyźnie...

Przeczytaj więcej o:  PETA, ryby, ryby cierpią, ryby czują, wędkarstwo rekreacyjne, wędkowanie, łowienie ryb

rp.pl
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody PRESSPUBLICA Sp. z o.o. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody PRESSPUBLICA Sp. z o.o. lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rekomenduj artykuł Oddano głosów:

E-booki "Rzeczpospolitej"

Rozwody, separacje, alimenty

Rozwody, separacje, alimenty

Rozwód czy separacja to zawsze porażka, często finansowa. Z reguły jednak okazuje się mniejszym złem, niż formalne pozostawanie w związku, którego nie da się utrzymać
Testamenty, spadki, darowizny

Testamenty, spadki, darowizny

Poradnik o regułach dziedziczenia oraz praktyczne wskazówki dotyczące sporządzania testamentu
  • książki
  • muzyka
  • filmy
  • multimedia
Tu nas znajdziesz: Daj znać! DO GÓRY
Zamknij

Przeczytaj też: >>

Chory pies odchodzi ze służby. Tylko dokąd?

Wojsko chce uśpić chorego psa! – alarmują obrońcy zwierząt. Mundurowi ripostują, że ma tylko odejść z pracy >>