Minister i interesy jego żony

aktualizacja: 19.03.2009, 04:28
<Stanisław Gawłowski (PO) twierdzi,  że dostrzega  w tym konflikt inte...
<Stanisław Gawłowski (PO) twierdzi, że dostrzega w tym konflikt interesów. – I z tych powodów moja żona złożyła po pierwszym posiedzeniu rezygnację z członkostwa w radzie i ze współpracy z firmą – tłumaczy
Foto: Reporter, Wiktoria Cieślikowska Wiktoria Cieślikowska, Wiktor Dąbkowski Dąbkowski Wiktor

Żona wiceszefa resortu środowiska Stanisława Gawłowskiego figuruje jako członek rady nadzorczej spółki PL Energia, która w tym ministerstwie stara się o koncesję na poszukiwania złóż gazu

Stanisław Gawłowski (poseł PO) jest sekretarzem stanu w resorcie środowiska wydającym koncesje na poszukiwania i eksploatacje m.in. złóż ropy i gazu.

Jedną z takich koncesji (na poszukiwania gazu) posiada prywatna spółka PL Energia należąca do Piotra Buszki. Wartość złoża, do którego ma prawo, wynosi ok. 225 mln zł. Ale resort odrzucił też wcześniej dwa inne wnioski spółki o zgodę na poszukiwania surowców, m.in. w Tychowie w okolicach Biłgoraja. W tej chwili PL Energia stara się o następną koncesję na poszukiwania gazu ziemnego. Złożyła stosowne dokumenty w resorcie. „Wniosek o koncesję na złoże Uników (woj. łódzkie – red.) jest ciągle na etapie rozpatrywania” – czytamy w przesłanym do „Rz” piśmie ze spółki.Ministerstwo Środowiska poinformowało nas, że postępowanie przetargowe w tej sprawie właśnie się kończy.Jak ustaliła „Rz”, według Krajowego Rejestru Sądowego od 7 stycznia 2009 r. członkiem rady nadzorczej spółki PL Energia SA jest Renata Listowska-Gawłowska. To żona wiceministra Gawłowskiego.
KOMENTARZ DNIA

Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE