Szklany Dom w miejscu dworku Stefana Żeromskiego

aktualizacja: 04.02.2009, 18:06

Szklany Dom powstanie w Ciekotach w miejscu, w którym stał dworek rodzinny Stefana Żeromskiego. 800 tys. zł na realizację tego projektu przekaże Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Sekretarz gminy Masłów Bogusław Krukowski powiedział, że budowa Centrum Edukacyjnego w Ciekotach "Szklany Dom - Dworek Stefana Żeromskiego" otrzyma wsparcie z ministerialnego programu Rozwój Infrastruktury Kultury. Projekt ten otrzymał największe dofinansowanie z ponad 200 projektów z całej Polski, które ubiegały się o środki.

Koszt realizacji projektu oszacowano na prawie 4 mln zł. Brakujące środki gmina zamierza pozyskać z Regionalnego Programu Operacyjnego. Gdyby udało się otrzymać pieniądze, cały projekt będzie gotowy jesienią 2010 roku. Szklany Dom w stanie surowym ma stanąć do końca 2009 roku. W ramach projektu powstaną dwa obiekty: przeszklony, "futurystyczny" budynek oraz stylizowany na XIX-wieczny, drewniany dworek szlachecki. Trzecim elementem będzie ogród dworski.Szklany Dom będzie nowoczesnym budynkiem o powierzchni ok. 1 tys. m kw. Wewnątrz znajdzie się sala konferencyjna na 150 miejsc ze sceną, hol wystawienniczy i mniejsze sale o funkcjach ekspozycyjnych, multimedialnych.Budynek będzie pełnić funkcję centrum kultury i turystyki. Mają się tam odbywać koncerty, warsztaty, projekcje filmów, głośne czytanie utworów Żeromskiego. Przejeżdżający drogą będą widzieć przez przeszklone ściany budynku szlachecki dworek i ogród.

Żródło:

POLECAMY

KOMENTARZE

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE