Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Biznes

Unilever wycofuje z rynku liptonowskš herbatę z mlekiem

Brytyjsko-holenderski gigant, koncern Unilever, wycofał z rynku w Hongkongu i w Makau liptonowskš herbatę z mlekiem, w której wykryto œlady melaminy - poinformował koncern.
Wycofano cztery partie herbaty Liptona "trzy w jednym", gdy wewnętrzna kontrola wykazała, że zawierajš œlady melaminy" - podał koncern Unilever z Hongkongu. Przedstawicielka miejscowego Unilevera Sharon Hwang powiedziała, że w skażonych produktach użyto chińskiego mleka w proszku. W ubiegłym tygodniu, jak pisze Associated Press, Unilever wycofał herbatę z mlekiem "Lipton Green Milk Tea" z tajwańskiego rynku, gdyż zawierała chińskie mleko w proszku.
W dziesištkach wyprodukowanych w Chinach artykułów spożywczych wykryto melaminę, która spowodowała w Chinach œmierć czwórki dzieci i zachorowanie ponad 50 tysięcy. W skandal z mlekiem skażonym melaminš zamieszanych jest kilka największych chińskich koncernów produkujšcych mleko w proszku i wyroby mleczne. Chińskie władze podały, że w zwišzku z aferš aresztowano 27 osób. Melamina służy do wyrobu żywic syntetycznych. W żywnoœci może pojawić się na przykład w wyniku migracji z opakowań impregnowanych tymi żywicami.
ródło:

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL