REKLAMA
Tutaj jesteś: rp.pl » Wiadomości » Kraj » Przegląd prasy

Przegląd prasy

Platforma chce załatwić in vitro za pomocą rozporządzeń

ika 17-03-2009, ostatnia aktualizacja 17-03-2009 08:15

Jak uregulować kwestie in vitro, nie wdając się w walki ideologiczne? Najbardziej drażliwe kwestie rozstrzygnąć poza Sejmem i za pomocą rozporządzeń.

Jak dowiedział się "Dziennik", w ten właśnie sposób Platforma Obywatelska zamierza zakończyć spór o sztuczne zapłodnienie.

To nie Sejm, a minister zdrowia mógłby zdecydować, ile zarodków będzie można wytworzyć do zabiegu, czy można je zamrażać i ile lat może mieć maksymalnie kobieta, która chce się poddać metodzie sztucznego zapłodnienia. W polskim prawie nie znalazłby się też zapis, że tylko mężatki mają prawo do dziecka z in vitro.

Parlamentarzyści mieliby się zająć jedynie przyjęciem niebudzących wątpliwości zapisów wynikających z dyrektyw unijnych, które m.in zakazują tworzenia ludzkich zarodków do celów naukowych, handlu gametami i zarodkami czy selekcji ludzkich embrionów.

Jeden z polityków PO, proszący o anonimowość, mówi wprost: - Regulowanie drażliwych kwestii w drodze ustawy budziłoby polityczne demony. Chcemy tego uniknąć.

PAP
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody PRESSPUBLICA Sp. z o.o. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody PRESSPUBLICA Sp. z o.o. lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rekomenduj artykuł Oddano głosów:

E-booki "Rzeczpospolitej"

Rozwody, separacje, alimenty

Rozwody, separacje, alimenty

Rozwód czy separacja to zawsze porażka, często finansowa. Z reguły jednak okazuje się mniejszym złem, niż formalne pozostawanie w związku, którego nie da się utrzymać
Testamenty, spadki, darowizny

Testamenty, spadki, darowizny

Poradnik o regułach dziedziczenia oraz praktyczne wskazówki dotyczące sporządzania testamentu
  • książki
  • muzyka
  • filmy
  • multimedia
Tu nas znajdziesz: Daj znać! DO GÓRY
Zamknij

Przeczytaj też: >>

Polskie kołtuny

Własność nie jest obiektywna. Dlatego może być negocjowana >>