REKLAMA
Tutaj jesteś: rp.pl » Wiadomości » Raporty » Afera sopocka

Afera sopocka

PiS nie wywalczyło referendum

jen 30-01-2009, ostatnia aktualizacja 30-01-2009 13:30
Redakcja poleca:

Rada miejska Sopotu nie uchwaliła referendum w sprawie odwołania prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego.

Radnym PiS nie udało się poddać pod obrady wniosku o organizacji referendum - potrzeba było do tego sześciu podpisów, a udało się zebrać tylko pięć.

W środę gdańskie biuro Prokuratury Krajowej postawiło Jackowi Karnowskiemu osiem zarzutów - siedem o charakterze korupcyjnym, ósmy dotyczący działań przeciwko wymiarowi sprawiedliwości. Prokuratura wnioskowała o areszt dla prezydenta. Wczoraj gdański sąd zdecydował jednak, że aresztowanie nie jest w tej sprawie konieczne. Prezydent Sopotu nie przyznaje się do winy, zapowiedział, że wraca do pracy.

tvn24
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody PRESSPUBLICA Sp. z o.o. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody PRESSPUBLICA Sp. z o.o. lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rekomenduj artykuł Oddano głosów:

E-booki "Rzeczpospolitej"

Rozwody, separacje, alimenty

Rozwody, separacje, alimenty

Rozwód czy separacja to zawsze porażka, często finansowa. Z reguły jednak okazuje się mniejszym złem, niż formalne pozostawanie w związku, którego nie da się utrzymać
Testamenty, spadki, darowizny

Testamenty, spadki, darowizny

Poradnik o regułach dziedziczenia oraz praktyczne wskazówki dotyczące sporządzania testamentu
  • książki
  • muzyka
  • filmy
  • multimedia
Tu nas znajdziesz: Daj znać! DO GÓRY
Zamknij

Przeczytaj też: >>

Karnowski nie kupił aut za tanio

Dwa zarzuty korupcyjne, w śledztwie dotyczącym prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego, zostały umorzone >>