REKLAMA
Tutaj jesteś: rp.pl » Wiadomości » Kraj » Polityka

Polityka

Sikorski: decyzja odpowiedzialna i słuszna

map 13-05-2010, ostatnia aktualizacja 13-05-2010 12:48

Jako "odpowiedzialną i jedynie słuszną" określił szef MSZ Radosław Sikorski decyzję pełniącego obowiązki prezydenta Bronisława Komorowskiego o powołaniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego w nowej formule.

Pełniący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski zapowiedział w czwartek, że do Rady Bezpieczeństwa Narodowego wejdą m.in. premier, wicepremierzy oraz szefowie głównych partii politycznych. Komorowski chciałby, aby z Radą współpracowali też byli prezydenci i premierzy.

Rada ma zostać powołana w poniedziałek, po wcześniejszych konsultacjach z szefami ugrupowań parlamentarnych.

- Anomalią było to, że od ponad dwóch lat Rada Bezpieczeństwa nie działała, więc najwyższy czas, by ją powołać. Uważam, że pierwszym tematem, jakim RBN powinna się zająć jest kwestia bezpieczeństwa lotów i działań państwa po katastrofie smoleńskiej - ocenił w rozmowie z dziennikarzami Sikorski.

Jego zdaniem, Komorowski przyjął słuszną koncepcję Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

- Jest to dokładnie taka koncepcja, jaką ja proponowałem w prawyborach, tzn. główni urzędnicy państwowi, byli prezydenci i premierzy oraz przedstawiciele środowisk politycznych, tak aby to było miejsce, w którym wypracowywane są wnioski w skali całego państwa, a nie tylko rządu - podkreślił szef polskiej dyplomacji.

PAP
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody PRESSPUBLICA Sp. z o.o. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody PRESSPUBLICA Sp. z o.o. lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rekomenduj artykuł Oddano głosów:

E-booki "Rzeczpospolitej"

Rozwody, separacje, alimenty

Rozwody, separacje, alimenty

Rozwód czy separacja to zawsze porażka, często finansowa. Z reguły jednak okazuje się mniejszym złem, niż formalne pozostawanie w związku, którego nie da się utrzymać
Testamenty, spadki, darowizny

Testamenty, spadki, darowizny

Poradnik o regułach dziedziczenia oraz praktyczne wskazówki dotyczące sporządzania testamentu
  • książki
  • muzyka
  • filmy
  • multimedia
Tu nas znajdziesz: Daj znać! DO GÓRY
Zamknij

Przeczytaj też: >>

Kaczyński liczy na naukowców i zapowiada sensację

Prezes PiS Jarosław Kaczyński liczy na aktywizację polskiego środowiska naukowego w sprawie badania katastrofy smoleńskiej >>