Polityka
Pawlak: Zabrać prezydentowi, nie ruszać Sejmu
Do propozycji zmian w konstytucji przedstawionych przez premiera Donalda Tuska odniósł się szef koalicyjnego PSL Waldemar Pawlak. Nie ze wszystkim się zgadza.
Wicepremier ocenił na swoim blogu propozycje Tuska jako wstępne. Wypunktował konkretne postulaty dodając swoje stanowisko. Zgadza się z propozycją uporządkowania kompetencji prezydenta. Jego zdaniem "potrzebne jest doprecyzowanie szczegółowych mechanizmów".
Zmniejszenie liczby posłów jest przez koalicjanta przyjmowane mniej entuzjastycznie. "Jeśli chcemy nieco zmniejszyć mnogość powielających się instytucji to nie należy ograniczać reprezentatywności" - argumentuje. Jego zdaniem wystarczy likwidacja Senatu.
Pawlak nie zgadza się zmianą ordynacji wyborczej na większościową. Jedyne ustępstwo na jakie ewentualnie może liczyć PO to jednomandatowe okręgi wyborcze dla senatorów.















