Kraj
Filmowiec zrywa z Gutkiem
Redakcja poleca:
Reżyser Grzegorz Królikiewicz wycofuje film „Kern” z Festiwalu Filmowego Era Nowe Horyzonty, którego organizatorem jest Roman Gutek.
Jak czytamy w liście otwartym Królikiewicza do Gutka: powodem jest „decyzja o nagłym wycofaniu się Pana firmy dystrybucyjnej z rozpowszechniania fabularnego filmu »Nie opuszczaj mnie« Ewy Stankiewicz bez podania przyczyn”.
„Rz” ujawniła kilka dni temu, że firma Gutek Film zrezygnowała z rozpowszechniania fabuły Stankiewicz. Powodem jest wrzawa wokół dokumentu „Solidarni 2010”, którego reżyserem była Ewa Stankiewicz, a producentem Jan Pospieszalski.
Z Romanem Gutkiem nie udało nam się w piątek skontaktować.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniania
lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny
lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją,
fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody PRESSPUBLICA Sp. z o.o.
Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody PRESSPUBLICA Sp. z o.o.
lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.














