Promocja turystyczna

Erik Kuipers „przyjacielem Polski” w Holandii

materiały prasowe
Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Amsterdamie ogłosił laureata konkursu „Vriend van Polen”, czyli "przyjaciel Polski" Tytuł przyznawany jest dziennikarzowi, który wyróżnił się, opisując walory turystyczne Polski
Tegorocznym laureatem nagrody został redaktor naczelny niderlandzkiej edycji "Esquire" – Erik Kuipers. – Redaktor Kuipers tylko w tym roku napisał 3 duże artykuły o polskich miastach: Krakowie, Warszawie i Gdańsku. Jego unikalne spojrzenie na naszą ojczyznę połączone z fantastycznymi fotografiami również było nie bez wpływu na naszą decyzję – uzasadnia w imieniu ZOPOT Amsterdam jego wicedyrektor Andrzej Pawluszek, cytowany w komunikacie prasowym.
Odbierając nagrodę, symboliczną plakietkę oraz kupon na przelot do Polski z pobytem weekendowym, Erik Kuipers dziękował za wyróżnienie i podkreślał, że teraz przyjaźń z Polską ma oficjalnie, „na piśmie". Przekazał pracowniom ZOPOT-u również najnowszy, styczniowy numer "Esquize" z materiałem o Gdańsku, który odwiedził w listopadzie. W uroczystej ceremonii wręczenia nagrody, zorganizowanej na łodzi pływającej po amsterdamskich kanałach, uczestniczyli m.in. honorowy konsul RP w Utrechcie Otto van Veen, redaktor naczelny "National Geographic Traveler" Paul Römer, redaktor naczelny "Business Traveler" Tijn Kramer, redaktorzy dzienników "Metro" i "De Volkskrant", a także dziennikarze prasy branżowej, blogerzy i przedstawiciele branży turystycznej.
Spotkanie było również okazją do podsumowania działalności ZOPOT Amsterdam w 2017 roku. – To był bardzo dobry rok dla naszego ośrodka – podkreślała, cytowana w komunikacie prasowym, Dominika Szulc, dyrektor ZOPOT w Amsterdamie i Brukseli. – Coraz więcej Holendrów odwiedza Polskę, uruchamiane są nowe połączenia lotnicze, ukazuje się więcej publikacji o naszym kraju. Dane te potwierdzają statystyki GUS i MSiT. W 2016 roku Polskę odwiedziło ponad 480 tysięcy Holendrów. Laureaci nagrody „Przyjaciel Polski – Vriend van Polen": - 2017 Erik Kuipers, "Esquire"; - 2016 Kees Verplanke, "Consumentenbond"; - 2015 Iris Hermans, "Metro"; - 2014 Hans Bouman, "De Volkskrane & REIZEN Magazine".
Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL