Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Promocja turystyczna

Erik Kuipers „przyjacielem Polski” w Holandii

materiały prasowe
Zagraniczny Oœrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Amsterdamie ogłosił laureata konkursu „Vriend van Polen”, czyli "przyjaciel Polski" Tytuł przyznawany jest dziennikarzowi, który wyróżnił się, opisujšc walory turystyczne Polski
Tegorocznym laureatem nagrody został redaktor naczelny niderlandzkiej edycji "Esquire" – Erik Kuipers. – Redaktor Kuipers tylko w tym roku napisał 3 duże artykuły o polskich miastach: Krakowie, Warszawie i Gdańsku. Jego unikalne spojrzenie na naszš ojczyznę połšczone z fantastycznymi fotografiami również było nie bez wpływu na naszš decyzję – uzasadnia w imieniu ZOPOT Amsterdam jego wicedyrektor Andrzej Pawluszek, cytowany w komunikacie prasowym. Odbierajšc nagrodę, symbolicznš plakietkę oraz kupon na przelot do Polski z pobytem weekendowym, Erik Kuipers dziękował za wyróżnienie i podkreœlał, że teraz przyjaŸń z Polskš ma oficjalnie, „na piœmie". Przekazał pracowniom ZOPOT-u również najnowszy, styczniowy numer "Esquize" z materiałem o Gdańsku, który odwiedził w listopadzie. W uroczystej ceremonii wręczenia nagrody, zorganizowanej na łodzi pływajšcej po amsterdamskich kanałach, uczestniczyli m.in. honorowy konsul RP w Utrechcie Otto van Veen, redaktor naczelny "National Geographic Traveler" Paul Römer, redaktor naczelny "Business Traveler" Tijn Kramer, redaktorzy dzienników "Metro" i "De Volkskrant", a także dziennikarze prasy branżowej, blogerzy i przedstawiciele branży turystycznej.
Spotkanie było również okazjš do podsumowania działalnoœci ZOPOT Amsterdam w 2017 roku. – To był bardzo dobry rok dla naszego oœrodka – podkreœlała, cytowana w komunikacie prasowym, Dominika Szulc, dyrektor ZOPOT w Amsterdamie i Brukseli. – Coraz więcej Holendrów odwiedza Polskę, uruchamiane sš nowe połšczenia lotnicze, ukazuje się więcej publikacji o naszym kraju. Dane te potwierdzajš statystyki GUS i MSiT. W 2016 roku Polskę odwiedziło ponad 480 tysięcy Holendrów. Laureaci nagrody „Przyjaciel Polski – Vriend van Polen": - 2017 Erik Kuipers, "Esquire"; - 2016 Kees Verplanke, "Consumentenbond"; - 2015 Iris Hermans, "Metro"; - 2014 Hans Bouman, "De Volkskrane & REIZEN Magazine".
ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL