Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Muzyka

Chińska trasa Imagination Quartet

Imagination Quartet, fot. Rafał Jarzombkowski
materiały prasowe
Imagination Quartet otrzymał zaproszenie na trzy koncerty w Chinach, w tym na jeden z największych azjatyckich festiwali jazzowych OCT-LOFT International Jazz Festival. Zagra tam u boku zespołów m.in. Stefana Micusa, Edie Gomeza czy Samuela Blasera.
Warszawska grupa wystšpiła o wsparcie do fanów o pomoc w finansowaniu transportu na portalu wspieramkulture.pl. W zamian rozdajš płyty, koszulki i uczš gry na gitarze. Imagination Quartet zagra w trzech chińskich miastach: 16 paŸdziernika w Zhongshan w klubie Sun Live House, 17 paŸdziernika w Guangzhou w klubie Fei Live House oraz 18 paŸdziernika w Shenzhen w ramach 4. edycji OCT-LOFT International Jazz Festival. - Jesteœmy niezależnym zespołem, gramy szeroko rozumianš muzykę jazzowš, chociaż staramy się unikać „szufladkowania". Większoœć wydatków zwišzanych z funkcjonowaniem zespołu pokrywamy sami, traktujšc je jako inwestycję w przyszłoœć. Podobnie jest i teraz. Otrzymaliœmy wsparcie od Instytutu Adama Mickiewicza, za które ogromnie dziękujemy, ale nie jest ono wystarczajšce, aby pokryć wszystkie wydatki zwišzane z wyjazdem. Stšd pomysł na akcję crowdfundingowš. Dla wszystkich którzy zdecydujš się nas wesprzeć, przygotowaliœmy fantastyczne cegiełki: nasz debiutancki album, koszulki z ręcznie namalowanym logo zespołu, lekcję gry na gitarze lub basie a nawet prywatny koncert – mówi Michał Sołtan z Imagination Quartet.
OCT-LOFT jest jednym z największych festiwali jazzowych w Chinach. Tegoroczna edycja potrwa od 8 do 30 paŸdziernika, a zagrajš na niej m.in. Stefan Micus (Niemcy), Eddie Gomez Quartet (U.S.A.) i Samuel Blaser & Pierre Favre (Szwajcaria). W tym roku organizowany jest po raz czwarty. Odbywa się w post industrialnej, artystycznej przestrzeni klubu B-10, położonego w jednej z dzielnic finansowych Shenzhen. Występ Imagination Quartet jest pierwszym polskim akcentem na festiwalu oraz jednym z niewielu polskich koncertów w Chinach. Więcej o festiwalu: www.octloftjazz.com Imagination Quartet powstał w 2009 r. w Warszawie. ChodŸ wyraŸnie oparty na klasycznej jazzowej estetyce, nie pozwala łatwo zamknšć się w muzycznych standardach i pułapce oczekiwań. Czerpišc pełnymi garœciami z muzyki improwizowanej i eksperymentalnej, a także z klimatów rockowych, jest to jazz energetyczny, uderzajšcy swojš pasjš i bezpoœrednioœciš, a także zaskakujšcy muzycznymi humorystycznymi zaczepkami. Nazwa zespołu zobowišzuje i zgodnie z niš jest to muzyka wyobraŸni, bogata, nieograniczona, umiejscowiona tam, gdzie zaciera się granica między harmoniš a ekspresjš. Imagination Quartet zagrał m.in. w finale festiwali: Jazz po polsku Berlin (2013), Copehagen Jazz Festival (2012), Dreszer Jazz Festival (2011), Krokus Jazz Festival (2010) i Jazz Juniors (2010). W czerwcu 2010 r. zespół wystšpił na otwarciu wystawy World Press Photo, a na jesieni tego samego roku, odbył pierwszš oficjalnš trasę koncertowš, dajšc koncerty w całej Polsce, w tym transmitowane na żywo ze studia Polskiego Radia PiK, dwukrotnie Roxy FM oraz Radia dla Ciebie. Skład: Michał Sołtan gitara, Damian Pińkowski saksofon, Dariusz Œwitalski bas, Maciej Dziedzic perkusja. Więcej o zespole: www.imaginationquartet.com
ródło: materiały prasowe

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL