Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Media

Hofman: Nie pozwolimy, by Europa szła w kierunku pana w sukni

Adam Hofman
Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
Conchita Wurst to symbol kierunku, w którym idzie Europa. Nasi europosłowie nie pozwolš, by w tym kierunku szła - zapowiada Adam Hofman
Zdaniem rzecznika PiS, zwycięstwo mężczyzny przebranego za kobietę w tegorocznej Eurowizji to wydarzenie symboliczne. Pokazuje ono, do czego prowadzi "libertyńska polityka" prowadzona przez główne frakcje w Parlamencie Europejskim. - To symbol Europy, której ja nie chcę. To nie jest moja Europa - powiedział Hofman w porannym wywiadzie w RMF FM. Dodał, że za zwycięstwo Conchity Wurst odpowiada poœrednio Donald Tusk. - Widziałem w oczach tego pana trochę oczy Tuska, dlatego że jeœli będziemy szli drogš takiej Europy, którš w Polsce promuje Tusk - on to nazywa: "otwartej" - to kończy się to panem w sukni albo paniš z brodš. To jest właœnie ta różnica między nami a Platformš - zaznaczył Hofman.
Polityk zasugerował ponadto, że dużo w tej kwestii będzie zależało od wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego. Zapowiedział, że kandydaci jego partii "to ludzie, którzy będš tę Europę zatrzymywali na dobrym miejscu, a nie pozwolš, by szła w kierunku pana w sukni". Przeciwstawił to postawie największej, centroprawicowej frakcji w PE, Europejskiej Partii Ludowej, która zdaniem Hofmana w kwestiach œwiatopoglšdowych jest bardzo liberalna. - Ona się tylko ładnie nazywa - jak się spojrzy na głosowania, występy w Parlamencie Europejskim, można zrobić grubš księgę takiego wręcz libertyńskiego podejœcia do kwestii obyczajowych w EPP - stwierdził rzecznik PiS. Hofman przyznał jednak, że choć Europa rzšdzona przez EPP jest słaba i w kontekœcie międzynarodowym, i obyczajowym, PiS-owi nie będzie łatwo wygrać wyborów do Parlamentu Europejskiego. - To sš dla nas najtrudniejsze wybory ze względu na strukturę elektoratu. To sš dla nas najtrudniejsze wybory także ze względu na sytuację na Ukrainie i udawanie przez Tuska, że jest czymœ więcej niż kieszonkowym politykiem - powiedział poseł - Sytuacja na Ukrainie wzmacnia prezydenta i premiera, który może się teraz fotografować na F-16 i udawać, że jest poważny - wyjaœnił.
ródło: RMF FM

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL