Politycy wyciągają do seniorów przyjazną dłoń

aktualizacja: 21.01.2014, 01:28

Rząd współorganizuje największą od lat imprezę dotyczącą starszych osób. ?To próba rozwiązania ich problemów, czy chęć dotarcia do elektoratu?

Marszałek Ewa Kopacz, premier Donald Tusk, ministrowie pracy Władysław Kosiniak-Kamysz, zdrowia Bartosz Arłukowicz i sportu Andrzej Biernat – to tylko kilkoro polityków, którzy zabiorą głos podczas Kongresu Zdrowego Starzenia pod koniec stycznia w Warszawie.

To największa od lat impreza dotycząca seniorów. Jednak współorganizowanych przez rząd wydarzeń o podobnym charakterze jest ostatnio więcej. – Zadaniem odpowiedzialnych polityków jest dostrzeganie realnych wyzwań wynikających z demografii – tłumaczy poseł PO Michał Szczerba. Specjalista od wizerunku dr hab. Norbert Maliszewski mówi jednak, że to próba dotarcia do elektoratu zagospodarowanego przez PiS.– Celem kongresu jest wskazanie rozwiązań niezbędnych do przeciwdziałania negatywnym konsekwencjom starzejącego się społeczeństwa – mówi prof. Bolesław Samoliński, krajowy konsultant w dziedzinie zdrowia publicznego. Stoi na czele Fundacji na Rzecz Zdrowego Starzenia Się, głównego organizatora kongresu, który 30–31 stycznia odbędzie się w warszawskiej Galerii Porczyńskich.Jest także przewodniczącym Rady ds. Polityki Senioralnej w Ministerstwie Pracy, a w organizację kongresu zaangażowany jest rząd. Organizacyjnie imprezę wspiera też wojewoda mazowiecki i miasto stołeczne Warszawa, a  patronatu udzielili m.in. rzecznik praw obywatelskich, Sejm RP i Instytut Lecha Wałęsy.

Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE