Wyspa jak wulkan gorąca

aktualizacja: 22.11.2013, 17:23
Foto: AFP

Wybuch wulkanu wyniósł nad poziom morza nową wyspę w paśmie 30 wysp tysiąc kilometrów na południe od Tokio

Nowa wyspa ma około 200 metrów długości i znajduje się blisko wybrzeży niezamieszkanej Nishinoshimy w łańcuchu Ogasawa, zwanym też Wyspami Bonin. Nie ma pewności, czy wyspy tej jednak nie pochłonie jeszcze morze.
- Jeśli wyspa zostanie, z radością powitamy nowe terytorium - mówi rzecznik rządu Japonii Yoshihide Suga.
Choć region jest aktywny sejsmicznie, większość wulkanów znajduje się głęboko pod wodą. Wszystkie wyspy, łącznie z samą Japonią znajdują się w tzw. pierścieniu ognia. Czwartkowa erupcja była pierwszą w tym regionie zanotowaną od połowy lat '70 XX wieku.
Komentarz dnia
Żródło: turystyka.rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE