Jednoosobowi przedsiębiorcy zamykają biznes. Czy mają alternatywę?

Prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej wiąże się z ogromnym ryzykiem wystąpienia wielu nieprzewidzianych zdarzeń losowych, które mogą powodować zagrożenie dla majątku przedsiębiorcy. Firmom nie pomagają też nowe, niekorzystne rozwiązania prawno-podatkowe. Przedsiębiorcy szukają nowych rozwiązań dla biznesu i dla siebie.

Publikacja: 14.07.2023 02:00

Jednoosobowi przedsiębiorcy zamykają biznes. Czy mają alternatywę?

Foto: AdobeStock

Ostatnie kilka lat dla biznesu to kumulacja czynników, które wymagają od polskich przedsiębiorców nieustannego dostosowywania się. Wprawdzie polska przedsiębiorczość znana jest z elastyczności, ale wszystko ma swoje granice i zdecydowanie lepiej byłoby jednak tę energię wykorzystywać na rozwój, a nie na wspomniane dostosowywanie się. Tymczasem najpierw była pandemia, potem Polski Ład, następnie wojna i znaczne podwyższenie kosztów prowadzenia działalności i inflacja, która uruchomiła konieczność zwiększenia wynagrodzeń.

Pozostało 94% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Praca, Emerytury i renty
Babciowe przyjęte przez Sejm. Komu przysługuje?
Sądy i trybunały
Sędzia WSA ujawnia, jaki tak naprawdę dostęp do tajnych danych miał Szmydt
Orzecznictwo
Kolejny ważny wyrok Sądu Najwyższego wydany już po uchwale frankowej
ABC Firmy
Pożar na Marywilskiej. Ci najemcy są w "najlepszej" sytuacji
Prawo pracy
Od piątku zmiana przepisów. Pracujesz na komputerze? Oto, co powinieneś dostać