Prawa do informacji nie trzeba udowadniać

Gdy istnieje możliwość naruszenia praw własności intelektualnej, do uzyskania informacji o pochodzeniu i sieciach dystrybucji towarów lub usług wystarczy uprawdopodobnienie prawa własności intelektualnej.

Publikacja: 23.03.2023 02:00

Prawa do informacji nie trzeba udowadniać

Foto: Adobe Stock

Artykuł 8 Dyrektywy 2004/48/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z 29 kwietnia 2004 r. w sprawie egzekwowania praw własności intelektualnej zatytułowany „prawo do informacji” przewiduje, iż państwa członkowskie są zobowiązanie zapewnić w kontekście postępowania sądowego dotyczącego naruszenia prawa własności intelektualnej oraz w ramach odpowiedzi na uzasadnione i proporcjonalne żądanie powoda przedstawienie informacji o pochodzeniu i sieciach dystrybucji towarów lub usług naruszających prawo własności intelektualnej przez naruszającego oraz inne podmioty wskazane w tym postanowieniu dyrektywy. Prawo to ma na celu zapewnienie skutecznej ochrony własności intelektualnej.

Pozostało 83% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Samorząd
Krzyże znikną z warszawskich urzędów. Trzaskowski podpisał zarządzenie
Prawo pracy
Od piątku zmiana przepisów. Pracujesz na komputerze? Oto, co powinieneś dostać
Praca, Emerytury i renty
Babciowe przyjęte przez Sejm. Komu przysługuje?
Spadki i darowizny
Ten testament wywołuje najwięcej sporów. Sąd Najwyższy wydał ważny wyrok
Sądy i trybunały
Sędzia WSA ujawnia, jaki tak naprawdę dostęp do tajnych danych miał Szmydt