Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Lubelszczyzna

Jest stadion, pora na mistrza

Lublin nie będzie ani stolicš sportów zimowych, ani letnich, ale coraz mniej musi się wstydzić infrastruktury sportowej. Miasto wzbogaciło się właœnie o kolejny nowoczesny obiekt.

To zmodernizowany stadion lekkoatletyczny przy al. Piłsudskiego. Ma on wszystko, aby szkolić miejscowych sportowców na najwyższym poziomie i przycišgać renomowane wydarzenia sportowe, takie jak mistrzostwa Polski czy międzynarodowe mityngi. Zmagania na zadaszonej trybunie może obserwować nawet 1400 kibiców.

Na razie 17 paŸdziernika na obiekcie wystartuje cykl imprez sportowych, który ma zachęcić mieszkańców do odwiedzenia zmodernizowanego kosztem 38 mln zł stadionu. Wybitnym polskim lekkoatletom lublinianie pokibicujš zaœ w lipcu przyszłego roku, kiedy odbędš się tu mistrzostwa Polski seniorów.

Nowy stadion lekkoatletyczny to kolejny nowoczesny obiekt sportowy spełniajšcy wymogi organizacji międzynarodowych – po piłkarskiej Arenie Lublin i kompleksie basenów Aqua Lublin. Budowa tych dwóch ostatnich kosztowała ponad 307 mln zł. Nie były to pienišdze stracone, bo miasto chcšce być liderem Polski wschodniej musi mieć takie obiekty. Właœnie dzięki nowoczesnemu stadionowi piłkarskiemu UEFA wybrała Lublin na współgospodarza tegorocznych młodzieżowych mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro U-21. Mecze œcišgnęły do miasta tłumy kibiców, m.in. ze Szwecji, potrajajšc zyski hotelarzy i restauratorów. Sam tzw. ekwiwalent reklamowy samorzšdowcy oszacowali na grubo ponad 60 mln zł.

Teraz samorzšd Lublina chce się pochylić nad kolejnym obiektem – stadionem żużlowym w Al. Zygmuntowskich. Tym bardziej że miejscowy żużel jest na fali. Speed Car Motor Lublin awansował właœnie do I ligi, a na turnieje znowu zaczęło przychodzić po 8–10 tys. kibiców.

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL