Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Zdrowie

Zwiększenie wyceny zabiegów kardiochirurgicznych

Fotolia.com
NFZ zwiększa wyceny zabiegów wysokospecjalistycznych w kardiochirurgii. Skorzystajš głównie szpitale ministerialne i akademickie.

Nowy współczynnik korygujšcy dla operacji wad serca i aorty piersiowej, wynoszšcy 1,2, wprowadza projekt nowelizacji zarzšdzenia prezesa NFZ w sprawie umów na wysokospecjalistyczne œwiadczenia szpitalne. Rozwišzanie, które ma zwiększyć dostępnoœć do œwiadczeń wysokospecjalistycznych w kardiochirurgii, będzie kosztować 45 mln zł rocznie.

Jak tłumaczy dr Marcin Pakulski, były prezes NFZ, podwyżka obejmie głównie szpitale, których organami założycielskimi sš ministerstwa lub uczelnie medyczne, i ma stanowić dodatek za dydaktykę medycznš prowadzonš przez te placówki. – Dowodzi też, że dwukrotna już obniżka wyceny procedur w kardiologii i kardiochirurgii była zbyt drastyczna i œrodki, jakie NFZ przeznacza obecnie na procedury kardiologiczne, sš niedostateczne. Œrodowisko kardiologiczne mówi o tym od dawna. Jak widać, teraz dostrzegł to resort, który chce uniknšć deficytów w swoich szpitalach – mówi.

etap legislacyjny: konsultacje publiczne

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL