Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Zdrowie

RPD interweniuje ws. stosowania szczepionek przeznaczonych do utylizacji

123RF
W zwišzku z doniesieniami dotyczšcymi podawania dzieciom szczepionek przeznaczonych do utylizacji z powodu ich nieprawidłowego przechowywania Rzecznik Praw Dziecka wystšpił do Głównego Inspektora Farmaceutycznego o przekazanie informacji posiadanych przez GIF w przedmiotowej sprawie oraz działań podjętych w zwišzku z tš sytuacjš.

Rzecznik zwrócił się ponadto o wskazanie czy w ocenie GIF system kontroli m.in. warunków transportu, przeładunku i przechowywania produktów leczniczych i wyrobów medycznych wymaga podjęcia działań legislacyjnych na rzecz poprawy egzekwowania decyzji wydawanych przez inspektorów farmaceutycznych i ich zaleceń.

Jak wynika bowiem z wypowiedzi Lubuskiego Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Gorzowie Wielkopolskim wydał on w ostatnim czasie 80 decyzji o koniecznoœci utylizacji szczepionek natomiast z informacji podanych przez Lubuskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Gorzowie Wielkopolskim wynika, że na terenie tego województwa w 10 placówkach wykorzystano szczepionki, które powinny być zutylizowane.

ródło: RPD

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL