Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Zamachy w Brukseli

Schetyna o uchodźcach: Polska stawia się na marginesie

Grzegorz Schetyna
Fotorzepa/ Piotr Guzik
Grzegorz Schetyna odniósł się w Radiu Zet do słów premier Beaty Szydło ws. nieprzyjmowania do Polski uchodŸców. Skrytykował też założenia nowej ustawy antyterrorystycznej.

Szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna skrytykował w Radiu Zet premier Beatę Szydło za zapowiedŸ, że nie wpuœci uchodŸców do Polski. - Najpierw wyrażamy solidarnoœć z ofiarami, a kilkanaœcie minut póŸniej zajmujemy niezrozumiałe stanowisko – ocenił Schetyna. Dodał, że Polska stawia się w ten sposób na marginesie. - Nie możemy wychodzić przed szereg i mówić, że „my nie chcemy”, bo to Europa powinna decydować – podkreœlił lider PO.

Pytany o nowš ustawę antyterrorystycznš, Grzegorz Schetyna odpowiedział, że to nie zaostrzenie prawa da nam gwarancje bezpieczeństwa, tylko dobra współpraca ze służbami europejskimi i amerykańskimi.

W ocenie lidera Platformy, ustawy o policji i antyterrorystyczne „w sposób niebywały ograniczajš swobody obywatelskie”, a nie zapewniajš, że bezpieczeństwem będš zajmować się specjaliœci.

- Jeżeli w wyniku przyjęcia tej ustawy sprawami bezpieczeństwa będš zajmować się takie osoby, jak ci, którzy przygotowali przejazd prezydenta Dudy z Karpacza do Wisły, to ja się boję i tych ludzi, i tego prawa, które przygotuje im większoœć PiS – powiedział Schetyna. Dodał, że zapisy ustawy o policji, uchwalonej przez PiS „sš twardsze niż te, które przyjmowały Stany Zjednoczone po 11 wrzeœnia”.

ródło: Radio Zet

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL