Polko: Belgijskie służby nie powinny nagłaśniać operacji

aktualizacja: 25.03.2016, 22:07
Roman Polko
Roman Polko
Foto: Fotorzepa/ Dominik Pisarek

Generał Roman Polko zwrócił uwagę na brak profesjonalizmu belgijskich służb specjalnych w związku z operacjami prowadzonymi po zamachach w Brukseli.

Roman Polko przyznał w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową, że nie dziwi się, że służby specjalne w Belgii są krytycznie oceniane przez inne kraje. Generał zwrócił uwagę na to, że jeden z zamachowców, którzy we wtorek zaatakowali w Brukseli, został - mimo ostrzeżeń strony tureckiej - wypuszczony na wolność.

- Jeżeli ktoś przekazuje konkretne informacje, wskazuje terrorystę, człowieka podejrzanego, a on zostaje wypuszczony na wolność, nie jest objęty specjalnym nadzorem, trudno nie czuć rozgoryczenia czy pretensji - powiedział Roman Polko.

Generał ocenił, że działania prowadzone obecnie przez belgijskie służby nie powinny być nagłaśniane.

 

Komentarz dnia
Żródło: Polskie Radio

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE