Organizatorzy odwołali niedzielny marsz w Brukseli

aktualizacja: 27.03.2016, 07:05
Place de la Bourse w centrum Brukseli. Mieszkańcy wspominają ofiary at...
Place de la Bourse w centrum Brukseli. Mieszkańcy wspominają ofiary ataków
Foto: AFP

W niedzielę w Brukseli miał odbyć się wielki marsz „NIE dla strachu”. Decyzja o odwołaniu marszu zapadła po apelu burmistrza miasta oraz ministra spraw wewnętrznych Belgii, by manifestację przełożyć ze względów bezpieczeństwa.

REDAKCJA POLECA

"Rozumiemy emocje naszych obywateli i to, że chcą wyrazić co czują, ale ponosimy odpowiedzialność, by wszystko odbyło się w bezpiecznych warunkach. Apelujemy więc, by odłożyć demonstrację” - powiedział na konferencji prasowej szef resortu spraw wewnętrznych.

Organizatorzy marszu ze zrozumieniem podeszli do obaw belgijskich władz. Jak napisali w oświadczeniu ”bezpieczeństwo obywateli jest priorytetem” i poprosili, aby w niedzielę nie udawać się do Brukseli.

Marsz miał rozpocząć się  o godzinie 14 i wyruszyć spod gmachu Giełdy w samym centrum belgijskiej stolicy.

"Ważne jest pokazanie, że Belgia odmawia poddania się terroryzmowi. To zgromadzenie będzie symbolem życia razem i solidarności koniecznej w tych trudnych dla każdego z nas chwilach" - mówił kilka dni temu Emmanuel Foulon, organizator wydarzenia.

We wtorkowych zamachach terrorystycznych, do których doszło na brukselskim lotnisku międzynarodowym oraz stacji metra położonej blisko unijnych instytucji, zginęło co najmniej 31 osób, a niemal 300 zostało rannych. Czytaj więcej na temat zamachów w Brukseli

Zobacz nasz specjalny raport: Zamachy w Brukseli

 

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl/IAR

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE