Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Zamachy w Brukseli

Organizatorzy odwołali niedzielny marsz w Brukseli

Place de la Bourse w centrum Brukseli. Mieszkańcy wspominajš ofiary ataków
AFP
W niedzielę w Brukseli miał odbyć się wielki marsz „NIE dla strachu”. Decyzja o odwołaniu marszu zapadła po apelu burmistrza miasta oraz ministra spraw wewnętrznych Belgii, by manifestację przełożyć ze względów bezpieczeństwa.

"Rozumiemy emocje naszych obywateli i to, że chcš wyrazić co czujš, ale ponosimy odpowiedzialnoœć, by wszystko odbyło się w bezpiecznych warunkach. Apelujemy więc, by odłożyć demonstrację” - powiedział na konferencji prasowej szef resortu spraw wewnętrznych.

Organizatorzy marszu ze zrozumieniem podeszli do obaw belgijskich władz. Jak napisali w oœwiadczeniu ”bezpieczeństwo obywateli jest priorytetem” i poprosili, aby w niedzielę nie udawać się do Brukseli.

Marsz miał rozpoczšć się  o godzinie 14 i wyruszyć spod gmachu Giełdy w samym centrum belgijskiej stolicy.

"Ważne jest pokazanie, że Belgia odmawia poddania się terroryzmowi. To zgromadzenie będzie symbolem życia razem i solidarnoœci koniecznej w tych trudnych dla każdego z nas chwilach" - mówił kilka dni temu Emmanuel Foulon, organizator wydarzenia.

We wtorkowych zamachach terrorystycznych, do których doszło na brukselskim lotnisku międzynarodowym oraz stacji metra położonej blisko unijnych instytucji, zginęło co najmniej 31 osób, a niemal 300 zostało rannych. Czytaj więcej na temat zamachów w Brukseli

Zobacz nasz specjalny raport: Zamachy w Brukseli

 

ródło: rp.pl/IAR

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL