Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Za granicš

Dwór rubasznego króla Hala na sprzedaż

materiały
Wspaniały historyczny dwór, należšcy niegdyœ do jednego z najbardziej znanych angielskich królów został wystawiony na sprzedaż

XII-wieczny Llanthony Secunda Manor znajduje się w jednym z najpiękniejszych regionów Walii - Wye Valley. Dwór trafił w posiadanie króla Henryka VIII - zwanego przez poddanych rubasznym królem Halem - po rozwišzaniu klasztorów. Posiadłoœć znajduje się w malowniczej wiosce Caldoicot w hrabstwie Monmouthshire i pierwotnie była domem dla mnichów.

W latach 70. zeszłego wieku dwór był w fatalnym stanie, na granicy ruiny. Udało się go uratować i przekształcić w pensjonat, zachowujšc wiele elementów z czasów Tudorów. Wyremontowano kuchnie i łazienki - zachowujšc jednak wiktoriańskie elementy i ozdoby. W kuchni wcišż znajduje się stary piec chlebowy.

Obecny właœciciel postanowił go sprzedać po 30 latach. Posiadłoœć została wystawiona na sprzedaż za 800 tys. funtów (3,8 mln złotych).

Llanthony Secunda Manor został wybudowany w 1120 roku i ma pięć sypialni, ogromnš salę recepcyjnš oraz bibliotekę, a z okien rozcišga się przepiękny widok na okolicę. W domu nadal sš oryginalne kominki, belki stropowe i œciany z tzw. muru pruskiego.

Dom otacza z trzech stron ogród składajšcy się z częœci kwiatowej, warzywnej i spacerowej.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL