Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Za granicš

Kalifornia: dom z recyklingu

Whitaker
Mieszkanie w kontenerze nie jest marzeniem większoœci osób szukajšcych idealnego domu. Pewnie dlatego, że nie widzieli tego zaprojektowanego przez znanego londyńskiego architekta.

James Whitaker postanowił wykorzystać stare i na pierwszy rzut oka wydawałoby się mało atrakcyjne kontenery cargo i stworzyć z nich nowoczesny dom. Tak powstał projekt Joshua Tree Residence w Kalifornii.

Dom ma mieć powierzchnię 200 metrów kwadratowych i absolutnie wszystko co jest potrzebne do wygodnego mieszkania: dużš kuchnię, salon, trzy sypialnie, łazienkę. A wszystko to w połšczonych ze sobš kontenerach, które wyglšdajš jak rozkwitajšcy kwiat pustyni. Architekt kilka kontenerów ułożył tak, by węższe œciany kolejnych stalowych prostopadłoœcianów skierować w różnych kierunkach. Dzięki temu ich oszklone œciany wpuszczajš do wnętrza budynku œwiatło dzienne o różnych porach dnia.

Projekt powstał dla anonimowego producenta filmowego, który ceni sobie nowoczesne i kreatywne projekty - poinformowała pracownia Whitakera.

Budowa domu, który stanie na ogromnej działce o powierzchni ponad 90 hektarów - rozpocznie się w przyszłym roku.

Projekt zakłada, że dom będzie zasilany energiš z paneli fotowoltaicznych zamontowanych na dachu garażu. A z dużych okien oraz drewnianego tarasu na dachu domu będzie widać całš, pustynnš okolicę. Dom stanie na skraju kalifornijskiego parku narodowego Joshua Tree.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL