Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Za granicš

USA: wielka wyprzedaż latarni morskich

Cheboygan, Michigan
materiały
Już za nieco ponad 50 tysięcy złotych można kupić opuszczonš latarnię morskš w USA.

Amerykański rzšd wystawił na sprzedaż kilka opuszczonych i nieużywanych latarni. Budynki trafiły na aukcje na stronie GSA Auctions.

Najtańsza jest za 15 tys. dolarów czyli około 53 tys. złotych i znajduje się na północ od Beaver Island, w stanie Michigan. Lansing Shoals Lighthouse wybudowano w 1928 roku, ma cztery kondygnacje i jest w bardzo złym stanie. Pierwsze piętro zostało uznane za niebezpieczne i nie wolno do niego wchodzić.

Do kupienia jest w sumie szeœc latarni, poza Lansing Shoals Lighthouse - jest jeszcze latarnia Poe Reef na jeziorze Huron w stanie Michigan, którš wyceniono na 30 tys. dolarów (ponad 100 tys. złotych), Fourteen Foot Shoal Light także na jeziorze Huron za 31 tys. dolarów (około 110 tys. złotych), latarnia w Chesapeake w stanie Michigan (wyceniona na 34 tys. dolarów - ponad 120 tys. złotych). Za 31 tys. można też kupić latarnię Detroit River Light na jeziorze Erie. Aukcja latarni Shoal w Minneapolis została już zakończona.

Wszystkie latarnie wymagajš poważnych remontów i nakładów finansowych, ale według nowej właœcicielki latarni Shoal właœnie spełnia się jej dziecięce marzenie.

ródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL