Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Za granicš

Luksusowy dom w starym hangarze

materiały
To miały być duże i tanie schronienia dla żołnierzy oraz samolotów. Teraz to luksusowe domy z własnš saunš, siłowniš i pokojem do jogi.

Hangary powstały w czasie II wojny œwiatowej. Stojš niedaleko miejscowoœci Braintree w hrabstwie Essex i zupełnie nie przypominajš prymitywnych zabudowań sprzed ponad półwiecza. Teraz to ekologiczne, nowoczesne domy, a jeden z nich trafił na rynek nieruchomoœci i został wycenione na 1,4 mln funtów czyli prawie 6,5 mln złotych.

Dwukondygnacyjne domy o nazwie "Zinc House" majš powierzchnię ponad 370 metrów kwadratowych, pięć sypialni, saunę, siłownię i specjalny pokój rekreacyjny okreœlony przez agencję Strutt & Parker, zajmujšcš się ich sprzedażš jako "pokój do jogi".

Domy sš przestronne i majš duże okna, nowoczesne wnętrza, ekologiczne rozwišzania grzewcze oraz duży ogród oraz teren rekreacyjny dla mieszkańców.

Wojskowe hangary z czasów I i II wojny œwiatowej okreœlane sš w Wielkiej Brytanii jako Nissen hut  - od nazwiska majora Petera Normana Nissena, który wymyœlił hangary z prefabrykatów, które można było zmontować w około dwie godziny. Większoœć z nich po wojnie rozebrano, albo się rozpadła. Nieliczne sš wykorzystywane do dzisiaj jako magazyny lub domy mieszkalne.

ródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL