Za granicą

Gigantyczne ranczo w Stanach na sprzedaż

Mirr
Aż 100 mln dolarów trzeba zapłacić za jedno z największych rancz w USA. W tej cenie są góry, doliny, rzeki, strumienie, pastwiska i kilka nieruchomości w malowniczym zakątku Kolorado.

Cross Mountain Ranch, które wyceniono na równowartość ponad 350 mln złotych, znajduje się w północno-zachodniej części stanu Kolorado, niedaleko miasta Hayden. Powierzchnia rancza to ponad 22660 hektarów oraz dzierżawionych od rządu federalnego niemal 68000 hektarów pastwisk. Posiadłość posiada też tzw. water rights od XIX wieku, czyli prawo do wykorzystywania wody z rzek i jezior znajdujących się na terenie rancza.

Największy dom na ranczu ma powierzchnię ponad tysiąca metrów kwadratowych - dziewięć sypialni, każda z własną łazienką. Poza tym na terenie posiadłości znajdują się liczne zabudowania gospodarcze, domy dla pracowników zajmujących się stadem ponad 2 tys. krów oraz drugim stadem ponad 10 tys. owiec, a także domek myśliwski.

Posiadłość należy do spadkobierców znanego potentata branży nieruchomości z Las Vegas Ronalda Boeddekera, który zmarł w 2010 roku.

Cross Mountain Ranch to nie tylko jedno z największych rancz w USA, ale jedno z najpiękniejszych miejsc w tej części kraju. Na terenie tej ogromnej posiadłości znajdują się liczne rzeki (Yampa River, Williams Fork oraz Little Snake River), stawy, jeziora, wodospady, lasy oraz góry, a także łąki i pastwiska. Ranczo słynie też z tego, że jest popularnym miejscem życia głuszców ostrosternych i jeleni oraz wielu innych gatunków zwierząt i ptaków.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL