Za granicą

Romantyczny dom z filmową przeszłością

materiały
Ponad 19 mln złotych trzeba zapłacić za jeden z najładniejszych i najbardziej znanych wiejskich dworów w Anglii.

Peppard Cottage w Rotherfield Peppard w Oxfordshire został wystawiony na sprzedaż za 3,95 mln funtów.

W tym pięknym i zabytkowym domu kręcono m.in. takie filmy jak oscarowy "Powrót do Howards End" z Emma Thompson, Anthony Hopkinsem i Vanessą Redgrave oraz Helena Bonham Carter, a także odcinki niezwykle popularnych seriali na wyspach: "Inspector Morse" (Sprawy inspektora Morse'a) oraz "Midsomer Murders" (Morderstwa w Midsomer) a także serial "Poirot" na podstawie powieści Aghaty Chrisie.

Dom powstał w XIV wieku ale był wielokrotnie przebudowywany. Teraz jest nowoczesną, jeśli chodzi o wyposażenie, ale tradycyjną z wyglądu, porośniętą bluszczem i różami wiejską rezydencją w hrabstwie Oxfordshire. Dom ma powierzchnię niemal 600 metrów kwadratowych, dwa salony, bawialnię, kuchnię z pokojem śniadaniowym, jadalnię, studio i osiem sypialni oraz cztery łazienki. Stoi na działce o powierzchni ponad 8 tysięcy metrów kwadratowych. W zadbanym ogrodzie jest basen. Koło domu jest też sad owocowy oraz sporo zabudowań gospodarczych w tym warsztaty i garaże.

Przed II wojną światową dom należał do Ottoline Morrell, arystokratki i patronki artystów. W domu bywali m.in. George Bernard Shaw, Bertrand Russell i Henry James. Obecni właściciele wprowadzili się do niego 24 lata temu.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL