Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Za granicš

Romantyczny dom z filmowš przeszłościš

materiały
Ponad 19 mln złotych trzeba zapłacić za jeden z najładniejszych i najbardziej znanych wiejskich dworów w Anglii.

Peppard Cottage w Rotherfield Peppard w Oxfordshire został wystawiony na sprzedaż za 3,95 mln funtów.

W tym pięknym i zabytkowym domu kręcono m.in. takie filmy jak oscarowy "Powrót do Howards End" z Emma Thompson, Anthony Hopkinsem i Vanessš Redgrave oraz Helena Bonham Carter, a także odcinki niezwykle popularnych seriali na wyspach: "Inspector Morse" (Sprawy inspektora Morse'a) oraz "Midsomer Murders" (Morderstwa w Midsomer) a także serial "Poirot" na podstawie powieœci Aghaty Chrisie.

Dom powstał w XIV wieku ale był wielokrotnie przebudowywany. Teraz jest nowoczesnš, jeœli chodzi o wyposażenie, ale tradycyjnš z wyglšdu, poroœniętš bluszczem i różami wiejskš rezydencjš w hrabstwie Oxfordshire. Dom ma powierzchnię niemal 600 metrów kwadratowych, dwa salony, bawialnię, kuchnię z pokojem œniadaniowym, jadalnię, studio i osiem sypialni oraz cztery łazienki. Stoi na działce o powierzchni ponad 8 tysięcy metrów kwadratowych. W zadbanym ogrodzie jest basen. Koło domu jest też sad owocowy oraz sporo zabudowań gospodarczych w tym warsztaty i garaże.

Przed II wojnš œwiatowš dom należał do Ottoline Morrell, arystokratki i patronki artystów. W domu bywali m.in. George Bernard Shaw, Bertrand Russell i Henry James. Obecni właœciciele wprowadzili się do niego 24 lata temu.

ródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL